5 powodów dla których warto mieć oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza zyskały ostatnio duża popularność w naszym kraju, ciesząc się wzięciem ze względu na duże możliwości filtracji i niewygórowaną cenę. Zobaczcie dlaczego Polacy pokochali te urządzenia i sprawdźcie asortyment oczyszczaczy na GearBest.

Oczyszczacz Powietrza: 5 Powodów dla Których Warto Go Mieć w Domu

Nie jesteś zadowolony z jakości powietrza w domu, a może cierpisz na alergię? Oczyszczacz powietrza to sprzęt który przyda się każdemu. A oto dlaczego:

1. Ulga w domu z psem lub kotem

Jak się szacuje, nawet 10% posiadaczy zwierzaków cierpi na różne alergie układu oddechowego, wywołane psią lub kocią sierścią i śliną, które utrzymują się w powietrzu. Sprawnie działający filtr powietrza usunie te cząsteczki, dzięki czemu wreszcie odetchniesz pełną piersią. Filtr HEPA nie tylko usuwa zanieczyszczenia stałe, ale także eliminuje zapachy mokrej sierści albo kuwety.

2. Działa kiedy tylko zechcesz

Nowoczesne oczyszczacze powietrza mogą być sterowane za pomocą aplikacji i posiadają sensory regulujące ich pracę w zależności od zanieczyszczeń. Oznacza to większą oszczędność energii, a także możliwość ustawiania harmonogramu pracy i włączania urządzenia gdy nie ma cię w domu. Najbardziej zaawansowany sprzęt możesz nawet włączyć w system inteligentnego domu i sterować nimi głosowo za pomocą Alexy!

3. Walczy z pleśnią

Cząsteczki pleśni utrzymujące się w powietrzu nie są widoczne gołym okiem, ale osadzają się na murach czy meblach, szczególnie w wilgotnych pomieszczeniach. Są także bardzo szkodliwe dla zdrowia i należy z nimi walczyć. Dobry oczyszczacz powietrza eliminuje je w 99% i zapobiega ich namnażaniu.

4. Dym papierosowy

Mamy nadzieję, że nie palicie papierosów, bo to bardzo niezdrowe, ale gdyby jednak w waszym domu się paliło, to oczyszczacz powietrza jest niezawodną metodą radzenia sobie z dymem papierosowym. Nie tylko odetchniecie pełną piersią, ale charakterystyczny i niezbyt przyjemny zapach dymu papierosowego nie będzie osadzał się na meblach, zasłonach i ścianach.

5. Niskie zużycie energii

Oczyszczacze powietrza nie zużywają dużo energii: zazwyczaj do 10 W – 40 W i mają wymienne filtry które łatwo się utylizują. Są również cicho i ich niemal niesłyszalny szum nie powinien zakłócać ci snu. Środowisko będzie ci wdzięczne!

Sprawdź więcej okazji z GearBest