5 korzyści ze sprzątania inteligentnymi odkurzaczami

Inteligentne odkurzacze – dlaczego warto?

Odłóż stary, nieporęczny odkurzacz z długą rurą i głośnym silnikiem do lamusa. Nastała era lekkich i cichych inteligentnych odkurzaczy dostępnych dla każdego i to w świetnej cenie. Zobaczcie jakie korzyści uzyskacie z inteligentnych odkurzaczy na GearBest i sprawdźcie najnowsze okazje zakupowe w naszym sklepie.

1. Sprzątanie bez wysiłku

Inteligentny odkurzacz zapewnia przed wszystkim niewiarygodną oszczędność czasu i pracy. W końcu te urządzenia sprzątają same, potrafią samoczynnie powrócić do ładowarki, a sterowanie jest banalnie proste i polega najczęściej na włączeniu przycisku na obudowie lub na smartfonie. A jeśli jesteś zupełnym leniuchem, wiele odkurzaczów posiada tryby harmonogramu, pozwalające w aplikacji ustawić automatyczne sprzątanie na przykład w każdy poniedziałek. Zyskaj więcej czasu dla siebie i całej rodziny!

2. Odkurzaj kiedy nie ma cię w domu

Odkurzanie przy pomocy inteligentnego sprzętu ma jeszcze jedną zaletę: może sprzątać gdy nie ma cię w domu i jesteś w pracy. W ten sposób unikasz zamieszania jakie może towarzyszyć jeżdżącemu po twoim domu urządzeniu, a także hałasu pracującego sprzętu – ale ten i tak nie jest duży.

3. Cicho jak makiem zasiał!

Inteligentne odkurzacze są nawet o 40% cichsze o zwykłych, nieporęcznych odkurzaczy z wyjącym głośno silnikiem. Niektóre modele są nawet tak ciche, że można przy nich spać, a szum nie przekracza 40 decybeli.

4. Inteligentny dom dla inteligentnych ludzi

Bardziej zaawansowane modele odkurzaczy posiadają funkcje pozwalające ograniczać sprzątanie do konkretnych pomieszczeń, laserowo mapować dom, a nawet unikać dywanów. Sprzęt taki jak Xiaomi Roborock połączycie również z systemami inteligentnego domu, na przykład Alexa, co umożliwi wam sterowanie głosowe i uruchamianie sprzętu na bazie wskazań z różnych czujników. A to wszystko jest proste w obsłudze!

5. Zadbaj o środowisko

W porównaniu do starych odkurzaczy, inteligentny sprzęt nowego typu cechuje się dużo mniejszym zużyciem energii i działa na baterii. Oznacza to większy oddech dla środowiska, a także oszczędności na rachunkach na energię. Oprócz tego, zamiast ekologicznych wymiennych worków, takie odkurzacze mają plastikowe pojemniki na kurz wielorazowego użytku.

6. Nie tylko odkurzanie

Ale wbrew nazwie, inteligentne odkurzacze potrafią nie tylko odkurzać. Te zaawansowane technologicznie urządzenia nierzadko posiadają także zbiornik na wodę, dzięki czemu możecie umyć podłogę na mokro. System starannego dozowania dostarcza wodę w odpowiedniej ilości, dzięki czemu nie ma możliwości zalania parkietu. Oprócz tego, niektóre odkurzacze wyposażone są w kamery WiFi, pozwalające na podgląd obrazu gdy nie ma was w domu.