TV Box Alfawise

Alfawise to uznany producent elektroniki, który nigdy nie zawodzi jeśli chodzi o jakość w połączeniu z dobrą ceną. Najnowszy TV Box Alfawise A8 (nie mylić z projektorem o tej samej nazwie) umożliwia odtwarzanie w pełnym 4K i streaming filmów z sieci na telewizorze. Zobaczcie co potrafi to telewizyjne pudełko i dlaczego możemy polecić go telewizyjnym maniakom i casualowym użytkownikom.

Alfawise A8 – Główne funkcje

CechaParametry
CPURK3229
GPUMali-400 MP
Maksymalna rozdzielczość4K / 60 fps
Pamięć RAM2 GB
Pamięć wewnętrzna16 GB
OSAndroid 8.1
Interfejs4 x USB, HDMI port, AV port, karta pamięci, zasilanie, WiFi, Bluetooth, pilot IR
Zasilacz5 V
Wymiary12.00 x 12.00 x 2.50 cm
Waga186 g
Zawartość pudełka1 x Zasilacz, 1 x Kabel HDMI, 1 x Pilot, 1 x Instrukcja w języku angielskim
TV Box Alfawise

Wady i zalety

  • Odpowiednia wydajność do dekodowania 4K

  • Aż 4 porty USB – można podłączyć wiele peryferiów

  • Najnowszy Android 8.1

  • Szybkie WiFi niezbędne do streamowania z sieci

  • Super cena w stosunku do możliwości, bardzo popularny

  • Brak zegara LCD na obudowie

TV Box Alfawise

Wydajność i możliwości odtwarzania

Dekodowanie obrazu w 4K wymaga mocnego hardware’u, a więc TV Box nie może mieć słabego procesora aby podołać płynnemu odtwarzaniu bez gubienia klatek i spowolnień. Alfawise A8 ma wszystko czego potrzeba i nawet nieco więcej: dedykowany do TV Boxów czterordzeniowy procesor Rockchip RK3229 osiąga imponujące wyniki w testach wydajności, a z dodatkiem 2 GB pamięci RAM oraz układu graficznego Mali-400 MP GPU pozwala w pełni cieszyć się komfortowym oglądaniem filmów czy graniem w gry na Androidzie 8.1. Najnowsza wersja tego systemu operacyjnego działa bardzo szybko i dzięki wyłączaniu nieużywanych aplikacji i optymalizacji pamięci operacyjnej przyspiesza jeszcze sprzęt. W zasadzie jest to więc miniaturowy komputer na którym możemy również zagrać w gry na Androidzie czy instalować inne aplikacje.

Design i interfejs

To niepozorne pudełko jest niewielkie i z łatwością zmieści się na każdej półce pod telewizorem. W komplecie znajdziemy standardowego pilota na podczerwień, umożliwiającego sterowanie interfejsem użytkownika, a dzięki aż czterem portom USB możemy podłączyć klawiaturę i mysz, zamieniając A8 w Mini PC z Androidem. Szybki internet działa dzięki dwukanałowemu WiFi, a oprócz tego istnieje możliwość połączenia z siecią lokalną LAN, na przykład aby korzystać z transferu danych za pośrednictwem telewizji kablowej.

Połączenie z telewizorem realizowane jest przez HDMI oraz złącze AV starszego typu. Możliwości urządzenia możemy rozbudować przez instalację dodatkowych aplikacji albo kodeków w wewnętrznej pamięci 16 GB, a jeśli chcielibyśmy ją rozszerzyć, wystarczy dodać kartę MicroSD (zalecamy wysoką klasę prędkości dla płynnego odtwarzania w 4K) albo podłączyć dysk na USB.

Co sądzą inni?

Choć dopiero niedawno został wydany, w Internecie znajdziecie już wiele recenzji – wszystkie bardzo pozytywne! O to co niektórzy blogerzy i serwisy branżowe sądzą o tym sprzęcie:

“Dobrze jest mieć najnowszy Android w takim sprzęcie!”  G. C .A Tutorials – Portugalia

“Idealna kombinacja wydajności i funkcjonalności w niskiej cenie – taniej niż na Aliexpress” – HD-Mediaplayers.ru -Rosja

“Alfawise A8 TV BOX to bezpośredni konkurent X96 Mini za mniejsze pieniądze. Tańszego nie znajdziecie!”  – TECHNOZON, Rosja

“Niezwykle responsywny. Niesamowite!” Rohas Tutorials

TV Box Alfawise

Podsumowując

Znakomite parametry w dobrej cenie z możliwością odtwarzania 4K x 2K oraz najnowszy Android 8.1 – to wszystko sprawia, że jest to idealny sprzęt na twój pierwszy TV Box, który nadaje się zarówno do streamowania filmów z sieci, odtwarzania z lokalnego dysku, a nawet grania w gry na Androidzie. To jeden z najlepiej sprzedających się TV boxów w naszym sklepie i nietrudno się dziwić dlaczego. Podaruj swojemu telewizorowi nowe życie!

Gdzie Kupić?

Alfawise A8 jest dostępny GearBest w bardzo atrakcyjnej cenie 112,92 zł. Link poniżej przeniesie cię do strony produktu na której znajdziesz szczegóły dostawy i odpowiedzi na pytania.