Alfawise A8

Na rynku TV Boxów, czyli urządzeń które potrafią zmienić zwykły telewizor w smart TV z interaktywnymi funkcjami nie brakuje konkurencji i rezultatem tego jest walka cenowa producentów, korzysta dla nas, kupujących. Najnowszy TV Box z Androidem 8.1 – Alfawise A8, potrafi odtwarzać w jakości 4K i do tego jest naprawdę tani. Zobaczcie jego możliwości i przekonajcie się co ten sprzęt potrafi.

TV Box Alfawise A8 – Główne funkcje

CechaParametry
ProcesorRK3229 Quad Core 1.5GHz
GPUMali-400 MP
RAM2 GB
Maksymalna rozdzielczość4K x 2K
OSAndroid 8.1
Pamięć wewnętrzna16 GB
WiFi802.11 b/g/n
Zasilacz5V 2A
Wymiary16.60 x 12.50 x 8.50 cm
Waga186 gram
Zawartość pudełka1 x TV Box, 1 x Zasilacz, 1 x Kabel HDMI, 1 x Pilot, 1 x Instrukcja w języku angielskim
Alfawise A8 Tv Box

Wady i zalety

  • Płynne odtwarzanie w jakości 4K

  • Szybkie i stabilne połączenie WiFi

  • Najnowszy Android 8.1

  • Przystosowany do obsługi gier

  • Super cena, zwłaszcza w promocji

  • Procesor starszego typu z ograniczoną wydajnością

Możliwości odtwarzania

Zaopatrzony w procesor Rockchip RK3229 taktowany zegarem 1.5 GHz oraz w procesor graficzny Mali-400 MP, Alfawise A8 potrafi odtwarzać wideo w jakości 4K w 30 klatkach na sekundę. Nie jest to najpotężniejsza konfiguracja sprzętowa jaką znajdziemy na rynku, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z urządzeniem o cenie nieco powyżej 100 złotych, a więc zdecydowanie budżetowym. Taka moc obliczeniowa wystarcza jednak w zupełności do odtwarzania multimediów z lokalnego dysku albo streamowania z Netflixa, Youtube czy Amazon – i to w wysokiej rozdzielczości. 2 GB RAM jest odpowiednią ilością aby sprzęt mógł działać płynnie w multitaskingu. Do dyspozycji użytkownika oddano 16 GB pamięci wewnętrznej, co z pewnością nie jest imponującą ilością i wystarczy zaledwie kilka filmów aby ją zapełnić, ale bez problemu poszerzymy dostępny dysk przy użyciu karty MicroSD.

Alfawise recenzja

Interfejs i wygląd

Urządzenia sterujące czy dodatkowy dysk twardy może być wpięty do jednego z czterech portów USB, a więc mamy tu zdecydowanie dużo slotów na podłączenie zewnętrznych urządzeń I/O, takich jak klawiatura oraz mysz. Możemy dzięki temu nawet pokusić się o wykorzystanie A8 jako komputera osobistego do pracy, zwłaszcza że istnieją na Androida mobilne wersje programów biurowych takich jak Microsoft Office.

Szybki internet jest tu dostarczany za pomocą WiFi w najnowszym standardzie 802.11 b/g/n, dzięki czemu będziecie mogli streamować płynnie i bez spowolnień filmy z Netflixa oraz gry online działające pod Androidem. Urządzenie jest zasilane ze standardowego zasilacza 5V/2A, a telewizor albo monitor podłączany jest przez HDMI lub wyjście starszego typu AV.

Podsumowując

Mulitmedialny TV Box z systemem Android 8.1 Alfawise A8 to świetny budżetowy sprzęt o znakomitym stosunku jakości do ceny. Choć nie należy on do najmocniejszych TV boxów jakie znajdziecie na GearBest to potrafi jednak odtwarzać w jakości 4K (choć maksymalnie w 30 fps) i można z niego odtwarzać filmy z lokalnego dysku albo online w najwyższej rozdzielczości. Nowy Android umożliwia instalowanie wszystkich aplikacji oraz gier z Google Play, a więc także każdy gracz powinien być z niego zadowolony.

Gdzie Kupić?

TV Box Alfawise A8 jest dostępny na GearBest w cenie 124,38 zł z darmową wysyłką do Polski. Użyj kodu IT$CNGBA8 aby obniżyć cenę do 115 złotych. Oferta ważna tylko dla 1000 pierwszych zamówień, więc warto się pospieszyć z zakupem!

Kup TV Box Alfawise A8