Alfawise C10

Domowy warsztat może dużo zyskać dzięki cyfrowej obrabiarce i grawerze laserowym, takim jak najnowszy Alfawise C10. To urządzenie pozwala na precyzyjne wykrawanie plastiku lub drewna oraz wypalanie dowolnych wzorów. Proste w obsłudze i niedrogie, to ciekawa alternatywa dla drukarek 3D która znajdzie zastosowanie zarówno zawodowe jak i hobbystyczne. Zobaczcie jak to działa.

Grawer Alfawise C10 – Główne funkcje

CechaParametry
Moc lasera2500 mW
Pole robocze30cm x 18cm x 4cm
OSWindows XP / Win 7 / Win 8 / Win10 / Linux
Materiał ramAluminium
OprogramowanieBenbox / GRBL
Wymiary33.00 x 40.00 x 24.00 cm
Waga7,3 kg
Zawartość opakowania1 x Maszyna grawerska, 1 x ER11, 10 x Noże, 4 x Płyty
 Alfawise C10

Wady i zalety

 • Grawer laserowy + obrabiarka CNC w jednym

 • Szybki montaż i prosta obsługa

 • Znakomita precyzja cięcia i wypalania

 • Oprogramowanie działa pod Windowsem i Linuxem

 • Nieduża i lekko, zajmuje mało miejsca

 • Świetna cena

 • Nie można ciąć i wypalać w metalu

 Alfawise C10

Możliwości grawerowania

Alfawise C10 to właściwie urządzenie dwa w jednym: można nim jednocześnie wypalać i wycinać, w zależności od tego czy zamontujemy w nim laser, czy noże. Jest to obrabiarka cyfrowa o wysokiej precyzji i dobrym wykonaniu, ze stabilną, choć lekką ramą aluminiową. W pudełku znajdziecie 10 noży do cięcia materiałów, a opcjonalnie można kupić także laser o mocy 2500 mW, pozwalający na grawerowanie w takich materiałach jak drewno, plastik, czy PCV.

Moc lasera 2500 mW oraz siła silników sterujących wrzecionem nie jest wystarczająca do cięcia i wypalania aluminium czy stali, za to radzi sobie znakomicie z plastikiem i płytami z MDF. Pole robocze 30cm x 18cm x 4cm jest duże, a jeżeli potrzebujecie większe elementy, można je ze sobą łączyć, na przykład za pomocą kleju.

 Alfawise C10

Obsługa i montaż

Montaż jest nieskomplikowany i instalacja tej maszyny DIY zajmie wam dosłownie kwadrans. Wystarczy skręcić ze sobą elementy przy pomocą śrub i nakrętek, a niezbędne klucze znajdziemy w opakowaniu. Nie trzeba więc do tego żadnej wiedzy technicznej albo umiejętności i nawet najbardziej początkujący poradzą sobie z tym sprzętem.

Również obsługa jest bardzo prosta. Dołączone na płycie oprogramowanie Benbox / GRBL jest OpenSource i można z niego korzystać zarówno pod Windowsem, jak i na Linuxie. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera za pomocą USB, załadować wektorowy wzór i uruchomić wypalanie/cięcie. Wzory możemy ściągać z Internetu lub tworzyć samodzielnie. Możliwości ogranicza tylko wasza kreatywność!

Oczywiście warto pamiętać też o bezpieczeństwie, ostrożnie obchodząc się z laserem oraz nożami. Dla wypalania w plastiku i PCV warto dobrze wentylować pomieszczenia, ponieważ wypalanie może uwalniać toksyczne opary.

 Alfawise C10

Gdzie znajdzie zastosowanie?

Ponieważ urządzenie nie jest duże i zajmuje tyle miejsca co drukarka, możecie je z łatwością umieścić na biurku. Jego zastosowanie są niezliczone i przyda się wam ono zarówno w pracy, jak i w waszym hobby. Oto kilka przykładowych zastosowań Alfawise C10:

 • Dekoracja wnętrz: tworzenie szyldów, elementów reklamowych w sklepach i lokalach
 • Rękodzieło: projektowanie biżuterii, dekoracji papierowych, elementów wystroju
 • Modelarstwo: tworzenie elementów modeli architektonicznych, maszyn
 • Reklama: tworzenie gadżetów reklamowych, prototypów przed masową produkcją

Podsumowując

Alfawise C10 to bardzo ciekawa alternatywa dla drukarek 3D, zapewniająca duże możliwości grawerowania i wycinania, a kosztująca zaledwie ułamek przemysłowej obrabiarki CNC. Prosta obsługa i nieskomplikowany montaż sprawiają, że nawet młodzi hobbyści z powodzeniem użyją jej w projektach szkolnych, wiele się przy okazji ucząc, a doskonała precyzja i solidna konstrukcja przypadną także do gustu profesjonalistom.

Gdzie Kupić?

Alfawise C10 jest dostępna na Gearbest w premierowej cenie 654,74 zł (wersja bez lasera) lub 923,97 zł (wersja z laserem). Promocja trwa w dniach 11-18 marca, a więc warto pospieszyć się z zakupem!

Kup obrabiarkę Alfawise C10