Drukarka 3D Alfawise U20

Duży może więcej: przynajmniej jeśli chodzi o drukarki 3D. Wychodząc z tego założenia projektanci Alfawise stworzyli drukarkę 3D która nie tylko jest prosta w obsłudze, można ją złożyć w parę minut, ale ma także niespotykanie wielkie pole robocze, pozwalające drukować nawet bardzo duże obiekty. Będziecie zachwycenie jej możliwościami, niezależnie od tego czy wykorzystujecie druk przestrzenny w pracy zawodowej, czy też należycie do hobbystów-amatorów.

Specyfikacja

CechaParametry
Prędkość drukowania20 – 150 mm / s
WyświetlaczLCD
Pole wydruku300 x 300 x 400mm
Materiał ramyStop aluminium
Grubość warstwy0.1-0.4mm
Średnica dyszy0.4mm
Język interfejsuChiński, angielski
Systemy operacyjneWindows, Mac, Linux
Napięcie zasilania24 V
WejścieKarta SD, USB
Format plikówG-code, STL
Wymiary39.50 x 57.50 x 61.20 cm
Waga12 kg
Zawartość opakowaniaCzęści do złożenia drukarki 3D Alfawise U20
Drukarka 3D Alfawise U20

Wady i zalety

  • Ogromne pole wydruku

  • Wysoka precyzja z warstwą 0,1 mm

  • Solidna konstrukcja

  • Łatwa w złożeniu

  • Najtańsza drukarka 3D w swojej klasie

  • Brak modułu WiFi do druku w chmurze

Drukarka 3D Alfawise U20

Możliwości wydruku

Obszar wydruku tej drukarki wynosi 300 x 300 x 400 mm. Tak duże pole robocze pozwala nie tylko na wydruk dużych przedmiotów, ale można też drukować nią większą ilość małych obiektów, co znacząco przyspiesz pracę. Maksymalna prędkość to 150 mm/s, ale zdecydowanie nie zalecamy druku z tą szybkością, ponieważ negatywnie wpływa to na dokładność z jaką nakładane są kolejne warstwy. Optymalna prędkość dla wynosi 50-70mm/s i pozwala to na zachowanie kompromisu między jakością a czasem pracy. Heat bed nagrzewa się do 40-60 stopni Celsjusza w mniej niż 5 minut, a to oznacza szybki rozruch.

Niezależnie od materiału jakiego będziecie używać – PLA czy ABS, możecie oczekiwać znakomitej precyzji. U20 jest zdolna do tworzenia warstw aż do 0,1 mm – cienkich jak włos. Ta ekstremalna precyzja pozwala na wykorzystanie jej do zróżnicowanego zakresu projektów. Zarówno w pracy, na przykład jako urządzenie do tworzenia obiektów architektonicznych lub modelowania części maszyn, czy też hobbystycznie, na przykład do tworzenia biżuterii czy zabawek. Bardzo praktyczną funkcją jest tu automatyczne wznawianie pracy, pozwalające wznowić drukowanie w razie nieoczekiwanej awarii związanej z odcięciem zasilania. Sam zasilacz ma znamionowe napięcie 24V i moc wystarczającą do wielogodzinnej pracy bez przegrzania – pamiętajmy, że długie obiekty mogą drukować się nawet ponad dobę. Czujnik filamentu ostrzega przed kończącą się szpulą materiału i blokuje wydruk w razie potrzeby. Ten praktyczny dodatek oszczędzi nam frustracji i strat materiału przy tworzeniu dużych przedmiotów.

Drukarka 3D Alfawise U20

Instalacja i obsługa

Choć drukarka jest dostarczana jako zestaw DIY, instalacja jest banalnie prosta i nawet laicy bez doświadczenia poradzą sobie ze złożeniem tej drukarki. Montaż polega na przykręceniu śrub i dołączeniu kabli do odpowiednich gniazd i jest bardzo przejrzyście przedstawiony w instrukcji. Producent podaje, że zajmie to 5 minut, choć w praktyce cały proces trwa około pół godziny. Przed rozpoczęciem wydruku należy jeszcze dokonać levelowania płyty nagrzewnej, aby osiągnąć zadowalającą precyzję wydruku. Dokonuje się tego przy pomocy ręcznego nastawienia czterech śrub.

Sterowanie odbywa się za pomocą oprogramowanie Open Source na komputery z Windowsem, MacOS albo Linux i możemy nią sterować po dołączeniu za pomocą USB. Znacznie wygodniejszym pomysłem jest jednak przeniesienie plików na kartę pamięci i wydruk offline dzięki interfejsowi dostępnemu na kolorowym wyświetlaczu LCD. Ma on przekątną 2.8”, jest bardzo responsywny i ani razu się nie zawiesił. Możemy na nim podejrzeć także aktualny stan wydruku, ostrzeżenia z sensorów oraz temperaturę.

Drukarka 3D Alfawise U20

Podsumowując

Alfawise U20 to drukarka o największej powierzchni wydruku poniżej 1200 złotych jaką znajdziecie na GearBest. Wygląda nieźle z neonową czerwono-czarną ramą, pomalowaną w stylu lakieru do paznokci i jest solidnie wykonana, z ramami z twardego aluminium, co wpływa pozytywnie na precyzję pracy. Umożliwia tworzenie dużych przedmiotów i to z zaskakująco wysoką precyzją, a do tego jest prosta w obsłudze i składaniu. Polecamy!

Gdzie Kupić?

Drukarka 3D Alfawise U20 dostępna jest na GearBest w bardzo atrakcyjnej cenie 1052,77 zł. Link poniżej przeniesie cię do strony produktu na której znajdziesz szczegóły dostawy i odpowiedzi na pytania.