drukarka 3D Alfawise U30

Chcielibyście zacząć przygodę z drukiem 3D, ale boicie się, że to was przerośnie? Przecież to musi być skomplikowane i pewnie trzeba mieć do tego dużo doświadczenia w majsterkowaniu oraz technicznych zdolności… Jak pokazuje jednak Alfawise, takie stwierdzenie jest kompletną nieprawdą i najnowsza drukarka Alfawise U30 jest świetnym i prostym w użyciu narzędziem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Alfawise U30 – Główne funkcje

CechaParametry
Pole wydruku220 x 220 x 250 mm
Średnica dyszy0,4 mm
Ekran dotykowy2.8 cala
Grubość warstwy0.1-0.4mm
Prędkość wydruku30 – 70mm/s (rekomendowana), 120 mm/s
Format plikówG-code, OBJ, STL
Rozdzielczość XY0,0125 mm
Rozdzielczość Z0,0025 mm
Wymiary42.50 x 40.20 x 50.50 cm
Waga7,8 kg
Zawartość opakowania1 x Części do złożenia drukarki 3D, 1 x Instrukcja w języku angielskim
drukarka 3D alfawise u30

Wady i zalety

  • Duże pole robocze

  • Dobra precyzja wydruku

  • Obsługuje praktycznie wszystkie rodzaje filamentu i popularne formaty plików

  • Wznawianie pracy po awarii zasilania

  • Prosta w złożeniu

  • Super niska cena w stosunku do możliwości

  • Brak możliwości wydruku z chmury za pomocą WiFi

Możliwości wydruku

Jest to następca udanego modelu U20, ale w przeciwieństwie do tamtej drukarki, Alfawise U30 na nieco mniejsze, bo standardowe w tej klasie pole robocze, wynoszące tu 220 x 220 x 250mm. Umożliwia to tworzenie całkiem sporych przedmiotów, a jednocześnie urządzenie nie będzie zajmowało wam dużo miejsca na biurku. Wykorzystana jest tu ta sama dokładna głowica oraz dysze o średnicy 0,4 mm, umożliwiające wydruk o grubości warstwy 0.1-0.4 mm. Precyzja druku jest tu więc co najmniej tak samo dobra jak w U20, co czyni z niej narzędzie zarówno dla amatorów – hobbystów, jak również dla profesjonalistów. Możecie na niej tworzyć zabawki, biżuterię, modele, a nawet części maszyn odwzorowane z nadzwyczaj dobrą dokładnością, i to z wielu rodzajów filamentu.

drukarka 3D alfawise u30

Obsługa i montaż

O ile pierwsze masowo produkowane drukarki 3D które pojawiły się mniej więcej trzy lata temu, były skomplikowane w instalacji i ich montaż mógł trwać nawet kilka godzin, tak najnowsza Alfawise U30 jest wykonana z gotowych modułów, których złożenie pójdzie wam błyskawicznie. Wystarczy połączyć ze sobą ramę, zasilacz i płytę główną i sprzęt jest niemal gotowy do użytku. Nie licząc śrub, części jest tu tylko 20 i ich złożenie nie wymaga wielkiej wprawy. Nawet zupełnie początkujący z pewnością sobie z tym poradzi. Następnie drukarkę należy wypoziomować, co robi się podobnie jak w innych urządzeniach tego typu, regulując wysokość płyty przy pomocy śrub.

Dotykowy ekran może być przykręcony z lewej albo z prawej strony ramy (w zależności od tego, czy jesteśmy lewo czy praworęczni) i płynnie reaguje na polecenia, umożliwiając wydruk offline, bez podłączania do komputera. Pliki są w tym przypadku sczytywane z karty pamięci, choć oczywiście istnieje możliwość połączenia z USB. Do cięcia plików i przygotowywanie wydruków wykorzystywane jest oprogramowanie open source takie jak Cura albo Simplify3D, zamieszczone na karcie pamięci znajdującej się w kartonie. Dzięki temu można też używać urządzenia zarówno pod Windowsem, MacOS i pod Linuxem.

drukarka 3D alfawise u30

Wykonanie i inne funkcje

Alfawise U30 zbudowana jest w oparciu o aluminiową ramę i ma konstrukcję sprawdzoną w podobnych modelach drukarek 3D. Jest przy tym jednak solidna i mocno stoi na stole, co zwiększa stabilność, a wraz z tym precyzję wydruku. Zasilacz o dużej mocy umiejscowiony jest pod spodem urządzenia, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca i sprzęt jest bezpieczniejszy w użytkowaniu.

Zawsze przydatną funkcją jest tu także możliwość wznawiania wydruku po awarii zasilania albo gdy skończy się rolka filamentu. Drukowanie trwa czasem kilkanaście godzin, więc dzięki temu nie stracimy pracy i materiału w razie niespodziewanego odcięcia prądu. Płyta nagrzewa się szybko i równomiernie, dzięki czemu nie ma problemu z odrywaniem gotowych wydruków i jej maksymalna temperatura wynosi 100 stopni Celsjusza.

drukarka 3D alfawise u30

Podsumowując

Dobra wydajność, spore pole robocze i prosta obsługa z kolorowym wyświetlaczem dotykowym sprawiają, że to urządzenie możemy polecić zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. Jest to nowy sprzęt i jeszcze nie ma do niego wielu dodatków do samodzielnego wykonania. Jak można się jednak spodziewać, podobnie jak w przypadku wcześniejszych drukarek Alfawise, na portalach takich jak Thingiverse wkrótce znajdziemy do niej nieoficjalne, fanowskie dodatki które jeszcze zwiększą jej możliwości. Biorąc pod uwagę znakomitą cenę, Alfawise U30 naprawdę opłaca się teraz kupić!

Gdzie Kupić?

Drukarka Alfawise U30 dla hobbystów tylko teraz dostępna jest w świetnej promocji w cenie 656,17 zł – nie dostaniecie jej taniej! Aby skorzystać z tej specjalnej, niższej ceny, musicie dokonać przedpłaty do 21 listopada, a następnie sfinalizować zakup do 26 listopada. Sprawdźcie stronę produktu aby dowiedzieć się więcej.