Odkurzacz pionowy Deerma DX800S

Tradycyjne odkurzacze są duże, ciężkie i niewygodne, a z kolei automatyczne roboty sprzątające nie wszędzie mogą się dostać. Jeśli zatem szukacie lekkiego i niezawodnego urządzenia z wieloma akcesoriami, które pozwoli bez dużego wysiłku posprzątać nie tylko podłogi, ale także półki, blaty stołów i trudno dostępne kąty pokoju, sprawdźcie wielofunkcyjny odkurzacz Deerma DX800S.

Główne funkcje

CechaParametry
Ciśnienie odkurzania14000 Pa
Moc silnika600 W
Pojemność zbiornika na kurz0,8 l
Hałas< 78dB
Długość kabla5 m
Obroty silnika38 500 rpm
FiltrPoczwórny filtr HEPA drabinkowy
Wymiary80.00 x 30.00 x 20.00 cm
Waga3,5 kg
Zawartość opakowaniaOdkurzacz x 1, Rura łącząca x 1, Szczotka podłogowa x 1, Pasek x 1, Szczotka x 1, Długa płaska szczotka x 1, Wąż x 1, Miękka szczotka x 1, Instrukcja w języku chińskim x1
Odkurzacz pionowy Deerma DX800S

Wady i zalety

  • Wiele akcesoriów w komplecie

  • Bardzo mocny silnik i skuteczne odkurzanie normalnie niedostępnych powierzchni

  • Lekki i posiada pasek do zawieszenia na ramię

  • Wielorazowy filtr jest łatwy w utrzymaniu

  • Elektrostatyczna szczotka zabijająca roztocza

  • Brak zasilania bateryjnego

Odkurzacz pionowy Deerma DX800S

Możliwości odkurzania

Odkurzacz może pracować w dwóch trybach – tradycyjnym, przeznaczonym do odkurzania podłóg drewnianych i dywanów oraz ręcznym, w którym odłączamy pionową rurę aby zmniejszyć ciężar i wykorzystać go do sprzątania wyżej położonych powierzchni, takich jak blaty mebli, szafki i inne. Główna szczotka ma powierzchnię aż 48 m², dzięki czemu skutecznie pochłania nie tylko kurz, ale także większe zanieczyszczenia, takie jak ścinki papieru.

Bardzo mocny silnik wytwarza podciśnienie 14 000 Pa i pracuje z częstotliwością 48 500 rpm, co pozwala na efektywne usuwanie odpadków i kurzu, które następnie zatrzymywane są na filtrze HEPA. Ten poczwórny filtr drabinkowy z powłoką bawełnianą posiada stalową siateczkę o bardzo drobnych oczkach, zatrzymującą cząsteczki o średnicy 0,03 mm i większe. Filtr jest wielorazowego użytku i jest bardzo łatwy w utrzymaniu – po zakończonej pracy wystarczy go opróżnić i ewentualnie umyć pod kranem. Mimo dużej mocy odkurzania, silnik wcale nie jest głośny i hałas jaki wydaje podczas pracy jest mniejszy niż 78 dB.

Odkurzacz pionowy Deerma DX800S

Akcesoria sprzątające

Główny pierścień odkurzający to jednak nie wszystko co dostajemy w komplecie. W zestawie znajduje się także mniejsza, poręczna nakładka, zawierająca szczotkę elektrostatyczną przeznaczoną do mniejszych powierzchni niepodłogowych, takich jak na przykład kanapy albo krzesła biurowe. Naelektryzowane włókna tej szczotki nie tylko przyciągają kurz, włosy, sierść zwierząt i drobne odpadki, ale także działają antybakteryjnie i zabijają alergenne roztocza. Szczególnie dobrze radzi sobie z powierzchniami obitymi tkaninami.

Kolejnym dodatkowym elementem jest długa i miękka szczotka, przeznaczona do czyszczenia powierzchni których nie chcemy porysować, takich jak miękki plastik, skóra, siedzenia w samochodzie, a nawet okna i szklane blaty stołów. Jeśli natomiast chcielibyście dotrzeć do wąskich miejsc między meblami oraz do kątów możecie użyć małej, płaskiej końcówki, która świetnie nadaje się także do czyszczenia żaluzji. W pudełku są ich dwa rodzaje – jedna płaska, druga ścięta pod kątem.

Odkurzacz pionowy Deerma DX800S

Wykonanie i design

O ile tradycyjne odkurzacze są ciężkie i nieporęczne, Deerma DX800S jest bardzo lekki i z łatwością można przy jego pomocy dotrzeć nawet do sufitu, wymiatając pajęczyny i kurz. Posiada nawet specjalny pasek do założenia  na ramię, ułatwiający przenoszenie go po całym domu. Koniec z wchodzeniem na stół, aby dostać się do wysoko położonych półek. Ułatwia to także zwijany kabel zasilania o długości 5 metrów.

Urządzenie posiada solidną obudowę wykonaną z twardego PCV w kolorze białym, odporną na przypadkowe uderzenia o nogi stołu czy ściany, a więc z pewnością będzie służyć nam bezawaryjnie przez długie lata.

Podsumowując

Deerma DX800S to odkurzacz niemal idealny – wytwarza duże podciśnienie, jest lekki i umożliwia czyszczenie normalnie niedostępnych powierzchni bez wysiłku. Jedyną wadą jest konieczność zasilania kablowego, ponieważ nie ma on baterii takich jak w hulajnogach. Silnika o mocy 600 W nie dałoby się jednak skutecznie zasilać z baterii, a więc coś za coś. Jeśli akurat chcielibyście wymienić stary zasilacz i macie już robota sprzątającego, polecamy wam do kompletu Deerma DX800S.

Gdzie Kupić?

Odkurzacz Deerma DX800S jest dostępny na GearBest w cenie 541,34 zł z niedrogą dostawą Priority Line do Polski.