Składana hulajnoga Alfawise M1

Elektryczne hulajnogi zdobywają błyskawicznie popularność na polskich ulicach i widok tych ekologicznych skuterów napędzanych silnikiem elektrycznym nikogo już tu nie dziwi. Zdecydowanie najpopularniejszym pojazdem tego typu jest Xiaomi M365, lekka i prosta w obsłudze hulajnoga elektryczna która jest hitem sprzedażowym także w naszym sklepie, ale teraz przybył jej poważny konkurent. Dostępny tylko na GearBest elektryczny skuter Alfawise M1 kopiuje udane rozwiązania techniczne Xiaomi i wprowadza nawet ciekawe ulepszenia. Zobaczcie premierową recenzję hulajnogi Alfawise M1 i sprawdźcie dlaczego warto ją kupić.

Elektryczna Hulajnoga Alfawise M1 – Główne funkcje

CechaParametry
Zasięg30 km
BateriaLG 7.8Ah
Czas ładowaniaOkoło 6 godzin
Moc silnika280 W
Opony8.5 cala
OświetleniePrzednie i tylne LED
Prędkość maksymalna25 km/h
Maksymalny udźwig100 kg
WodoodpornośćIP54
Waga12.5 kg
Hulajnoga Alfawise M1

Wady i zalety

  • Świetna bateria i duży zasięg do 30 km

  • Maksymalna prędkość 25 km/h

  • Bezpieczna jazda z hamulcami elektrycznymi oraz oświetleniem LED

  • Ekologiczny silnik bezszczotkowy

  • Składany design i lekka konstrukcja

  • Jeszcze lepsza niż Xiaomi M365 i do tego tańsza

  • Brak funkcji smart i połączenia ze smartfonem

Elektryczna hulajnoga GearBest

Możliwości jazdy

Maksymalny udźwig wynosi 100 kilogramów, a mocna bateria 7.8Ah pozwala na przejechanie do 30 kilometrów gdy jest jest w pełni naładowana. Elektryczny silnik bezszczotkowy jest przy tym ekologiczny i nie tylko efektywnie wykorzystuje dostarczaną moc, ale nawet potrafi konwertować część energii kinetycznej z hamowania w energię elektryczną, zasilającą baterię. Czas ładowania baterii do 100% wynosi tu 6 godzin i możemy ją ładować z domowego gniazdka 230 V, podłączając uprzednio oczywiście zasilacz.

Opony o średnicy 8.5 cala nie są zbyt duże, za to ich guma jest gruba i niezwykle efektywnie tłumi drgania, dzięki czemu nawet na wyboistej drodze jeździ się komfortowo.

Elektryczna hulajnoga GearBest

Obsługa

Obsługa Alfawise M1 może być wam już znana z innych elektrycznych skuterów i jest bardzo prosta: jedna dźwignia przy kierownicy odpowiada za przyspieszanie, a druga za hamowanie. Hulajnoga ma też dwa biegi: standardowy i eko, ten drugi ograniczający prędkość maksymalną do 15 km/h. Ma to znaczenie ze względu na nowe prawo hulajnóg elektrycznych, które będzie ograniczało dozwoloną prędkość poruszania w Polsce prawdopodobnie do 25 km/h. Prędkość maksymalna oraz bieg wyświetlane są na wyświetlaczu LED. Warto dodać, że w odróżnieniu od Xiaomi M365 hamulce są tu nie tylko pneumatyczne, ale ich uruchomienie odcina dodatkowo dopływ prądu do silnika, skracając drogę hamowania która wynosi do 4 metrów przy zwykłych warunkach drogowych.

Elektryczna hulajnoga GearBest

Design i pozostałe funkcje

Jest to pojazd do poruszania się po mieście którym dojedziecie do pracy albo szkoły i został zaprojektowany aby można było go łatwo składać. Wystarczy przekręcić trzy dźwignie, aby złożyć go do mniej więcej połowy wielkości, dzięki czemu łatwo zmieści się w szafie, nie zajmując dużo miejsca. Składnie i rozkładanie zajmuje dosłownie kilka sekund i tak samo szybko rozłożycie go aby był gotowy do drogi.

Alfawise M1 wykonana jest z lekkiego i solidnego stopu aluminium, dzięki czemu hulajnoga jest solidna, jeździ się na niej stabilnie i z pewnością nie rozpadnie się nawet po względnie intensywnym użytkowaniu. Nie ma ona niestety dodatkowych funkcji smart i nie można połączyć jej przy pomocy Bluetooth z telefonem, na przykład aby uzyskać diagnostykę pojazdu. Nie wpływa to jednak na naszą ocenę i niewątpliwie nie jest to istotny dodatek.

Porównanie możliwości

Porównując możliwości trzech popularnych modeli elektrycznych skuterów, Alfawise M1 wypada zdecydowanie najlepiej, pokonując zarówno Xiaomi M365, jak również Ninebot ES2 w wielu kategoriach.

Podsumowując

Zarówno wygląd jak i możliwości skłaniają wprost do porównań z Xiaomi M365, najpopularniejszym elektrycznym skuterem. Alfawise niewątpliwie zaczerpnęło wiele z rozwiązań konstrukcyjnych Xiaomi (czy mówiąc wprost – skopiowało), ale nie ma tym nic złego. W rezultacie otrzymujemy pojazd który osiąga tą samą prędkość maksymalną (do 25 km), ma dokładnie tą samą masę (12.5 kg) oraz w którym zamontowaną tą samą baterię LG (7.8 Ah), ale w którym znajdziemy lepsze hamulce i bardziej stabilne zawieszenie, z dwoma rodzajami opon z przodu i z tyłu. Do tego produkt Alfawise jest tańszy i równie dobrze wykonany, z ramą z lekkiego i solidnego aluminium klasy lotniczej. Wybór między tymi dwoma hulajnogami jest więc dla nas oczywisty!

Choć jest to nowy pojazd, w sprzedaży dopiero od miesiąca, to potwierdzeniem jakości jaką cechuje się M1 są entuzjastyczne opinie naszych klientów, oceniające ją 4,96 na 5. Alfawise kolejny raz pokazało, jak robi się porządny sprzęt!

Gdzie Kupić?

Elektryczna hulajnoga Alfawise M1 dostępna jest tylko na GearBest w absolutnie rewelacyjnej cenie 1196,57 zł, z darmową wysyłką rejestrowaną do Polski. Zamów teraz aby skorzystać z tej promocyjnej ceny!