O GearBest

GearBest to sklep internetowy specjalizujący się w urządzeniach elektronicznych, gadżetach i akcesoriach. Nasza firma ma siedzibę w Shenzen w Chinach i zatrudnia ponad 2 000 pracowników. Dzięki lokalizacji w sercu największego centrum produkcyjnego na świecie, GearBest oferuje innowacyjne produkty, niekiedy jeszcze przed rynkową premierą, w wyjątkowo konkurencyjnych cenach.

Blog aktualizowany jest na bieżąco, może jednak zawierać drobne nieścisłości w stosunku do oficjalnej dokumentacji, dostępnej na stronie GearBest.com.

Polski magazyn GearBest

Warto kupować z polskiego magazynu GearBest oznaczonego jako G-W-4, ponieważ zapewnia to szybką przesyłkę i brak formalności celnych. Zapraszamy do przeczytania artykułu “Polski magazyn GearBest” z którego dowiecie się więcej.

Poradnik kupującego

Czy GearBest można zaufać?

Oto kilka sugestii:

 1. Płatności z Chin reguluj za pośrednictwem PayPal: PayPal zapewnia klientom w Polsce 180-dniową ochronę dla większego bezpieczeństwa transakcji międzynarodowych. W ten sposób Twoja dostawa zostanie dodatkowo zabezpieczona przez zewnętrzną firmę.
 2. Zadbaj o uwierzytelnienie sposobu zapłaty przy pierwszym zakupie: jeśli uwierzytelnisz swoją kartę płatniczą na PayPal, przesyłka szybciej zostanie nadana. (Jeśli dane na karcie kredytowej nie zgadzają się z adresem przesyłki, GearBest może oczekiwać dodatkowego sprawdzenia na wypadek oszustwa).
 3. Wybieraj dostawę ekspresową zamiast dostawy o cenie ryczałtowej (jeśli jest dostępna): GearBest zapewnia w każdym przypadku bezpieczną metodę przesyłki, jednak przy niektórych towarach w opcjach zamówienia mogą być dostępne również szybsze i pewniejsze sposoby dostawy.
 4. Wykup ubezpieczenie dla zamówienia o wartości powyżej 100 zł: Ubezpieczenie w GearBest jest wyjątkowo tanie i zapewni dodatkową ochronę. W razie gdyby Twoja paczka została zgubiona przez firmę transportową, dzięki ubezpieczeniu otrzymasz pełny zwrot pieniędzy.

Cło z Chin

 • Europejski Magazyn: zlokalizowany w Wielkiej Brytanii. Produkty wysyłane są przesyłkę ekspresową, dostawa zazwyczaj trwa 3-6 dni. Ponieważ towar wysyłany jest z Unii Europejskiej nie zostaje naliczone cło ani podatek VAT. Każdy z produktów jest dostępny i zostanie nadany w ciągu 48 godzin po uzyskaniu potwierdzenia płatności. W przypadku produktów w dostawie spoza Unii Europejskiej może zostać naliczone cło.
 • Stała cena dostawy: To podstawowy rodzaj dostawy przy darmowej przesyłce. Jeśli kwota zamówienia przekracza 100 zł, mogą być nałożone cła, płatne przez kupującego. Radzimy korzystać wyłącznie z Poczty Holenderskiej lub Poczty Belgijskiej, bo jest to najtańsza z dostępnych opcji.
 • Przesyłka ekspresowa: Kurier DHL Express z terminem dostawy 4-7 dni. Wszystkie przesyłki powyżej 100 zł podlegają ocleniu, może również dojść opłata kurierska.
 • VAT i opłaty celne: Zamówienia z Chin o wartości przekraczającej 100 zł mogą być obłożone cłem zależnym od kategorii produktu oraz podatkiem VAT w wysokości 23%, czyli podatkiem importowym do Polski. Ocleniu podlega część przesyłek i w przypadku konieczności opłaty cła w Polsce, kupujący otrzyma zawiadomienie od Urzędu Celnego. Jest to dokument w którym należy wpisać rodzaj towaru, zapłaconą kwotę i załączyć dokumenty takie jak potwierdzenie zakupu oraz dokonanej płatności. Następnie przesyłka jest sprawdzana i w zależności od decyzji Urzędu Celnego naliczona zostanie opłata w wyżej wskazanej wysokości. Opłatę uiszcza się u listonosza lub na poczcie na której odbieramy przesyłkę i cała procedura nie jest skomplikowana.

Europejski Magazyn

Europejski magazyn mieści się w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Każda przesyłka z tego magazynu do Polski wysyłana jest za pośrednictwem kuriera. Każdy z produktów jest dostępny, zostanie nadany w ciągu kilku dni i dostarczony zazwyczaj w ciągu 3-6 dni.  Polecamy nasz Europejski Magazyn klientom z Polski zwłaszcza w przypadku kosztownych zakupów i potrzeby szybkiego dostarczenia. Pozwala to uniknąć cła oraz skrócić znacząco czas dostawy.

Warunki ubezpieczenia

Podczas wybierania opcji zakupu można wybrać opcję ubezpieczenia. Radzimy skorzystać z ubezpieczenia dla zamówień o wartości powyżej 100 zł. Na zamówienia ubezpieczone przysługuje pełny zwrot pieniędzy w przypadku, gdy przesyłka z elektroniką zagubi się podczas transportu. Zamówienia powyżej 100 zł bez ubezpieczenia mogą nie otrzymać pełnego zwrotu (zwykle 50%), jeśli przesyłka zaginie.

Gwarancja

Każdy z produktów objęty jest roczną gwarancją, o ile w opisie nie podano inaczej. Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz również zwrócić produkt w ciągu 45 dni.

Czas realizacji zamówienia

Realizacja zamówienia z europejskiego magazynu trwa 1–2 dni roboczych. Produkty dostępne są na miejscu.

Czas realizacji zamówienia z magazynów w Chinach i Hong Kongu podany jest na stronie produktu. W okresie szczytowym (chińskie święta) mogą nastąpić niewielkie opóźnienia związane z dużą ilością zamówień. W każdym terminie możesz zasięgnąć informacji na support.gearbest.com: obsługa klienta odpowie na szczegółowe pytania. Jeśli zamówienie nie zostało jeszcze dostarczone, możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Zwroty

W czasie trwania gwarancji lub przed upływem terminu zwrotu możesz odesłać produkt do GearBest w Chinach. GearBest nie pokrywa jednak kosztu przesyłki. Aby rozpocząć proces reklamacji, skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie support.gearbest.com (zakładka TICKET). Otrzymasz wówczas dokumenty, które należy dołączyć do zwracanego produktu. Gdy zwracany towar dotrze do GearBest, w odesłanie lub zwrot pieniędzy nastąpi w ciągu 10–15 dni.

Obsługa klienta

Oficjalna obsługa klienta GearBest dostępna jest na stronie support.gearbest.com. Każda zmiana warunków zamówienia musi odbywać się tą drogą. Jeśli złożysz reklamację po polsku, zostanie ona zrozumiana, ale oczekiwanie na odpowiedź może potrwać nieco dłużej. W przypadku wadliwych produktów obsługa poprosi o dowód w postaci zdjęcia lub filmu pokazującego wadę. Aby przyspieszyć proces reklamacji, przygotuj materiały zawczasu.

Spory PayPal

Jeśli otworzysz spór w PayPal na niedostarczony towar, GearBest zwróci koszt zamówienia.

Jeśli otworzysz spór w PayPal na towar, który został dostarczony, GearBest zwróci pieniądze w momencie, gdy zamówione produkty dotrą z powrotem do GearBest.

Radzimy korzystać z opcji sporu w PayPal tylko w przypadku, gdy oczekujesz zwrotu pieniędzy. W przeciwnym razie może to opóźnić dostawę towaru aż do ostatecznego rozpatrzenia reklamacji. Daje to każdemu z Twoich zamówień dodatkowe zabezpieczenie.

Paypal w Polsce oferuje dodatkową opcję ochrony kupujących, zapewniającą zwrot całości kosztów odesłania przedmiotu, w przypadku gdy zamówiony towar nie spełnia oczekiwań. Jest to usługa bezpłatna i dotyczy wszystkich kategorii produktów oraz magazynów z których zamówiono towar. Opcję tą należy uaktywnić na swoim koncie Paypal, korzystając ze strony programu ochrony kupujących Paypal.  Na stronie można znaleźć również szczegółowe zasady korzystania z tego zwrotu. Jest to nieskomplikowany proces i polega on na wypełnieniu formularza online i dodaniu wymaganych dokumentów. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, Paypal zwraca środki w ciągu 5 dni roboczych.

FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

 • Czy zamówiony sprzęt będzie pasował do gniazdek elektrycznych w Polsce?
  Tak, do każdego sprzętu elektronicznego zamówionego do Polski otrzymasz adapter do gniazdka zasilania EU lub urządzenie w wersji dla Unii Europejskiej, czyli dla standardu używanego w Polsce 230V/50Hz.
 • Nie wiem czy przesyłka została już wysłana i w jakim miejscu się znajduje. Gdzie mogę to sprawdzić?
  Przesyłkę można śledzić na stronie 17track.net, na której należy wpisać numer przesyłki. W przypadku wątpliwości zalecamy skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta.
  Dodatkowo, jeśli zamówienie zostało wysłane za pośrednictwem Poczty Holenderskiej, przesyłkę można śledzić na stronie PostNL.com
 • Gdzie mogę sprawdzić czas wysyłki produktu?
  Czas wysyłki produktu można sprawdzić na stronie produktu, klikając w rodzaj dostawy (np. “Free shipping to Poland”) i sprawdzając na liście dostępne czasy dostawy.
 • Gdzie mogę zadać dodatkowe pytania?
  Chciałbyś o coś jeszcze zapytać? Napisz do nas na adres [email protected] lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego albo napisz pytanie w komentarzu poniżej.
 • Czy można w jakiś sposób ominąć cło i VAT naliczane przy odbiorze zamówienia z Chin?
  Nie ma sposobu na ominięcie cła, tym niemniej jedynie mała część paczek jest sprawdzana i większość dochodzi bez oclenia. Nie możemy niestety zagwarantować czy przesyłka będzie do danego zakupu oclona, czy też nie.Zamówienie z magazynu UE, sprawia, że cło nie jest naliczane, jednak nie znajdują się tam wszystkie produkty. Zamówienie z terenu Unii Europejskiej jest objęte zwolnieniem z cła.
 • Czy istnieje możliwość napraw gwarancyjnych w Polsce?
  GearBest nie realizuje gwarancji w Polsce, istnieje możliwość odesłania telefonu do Chin w razie potrzeby naprawy.
 • Czy istnieje możliwość zapłaty przekazem pocztowym lub zwykłym przelewem z banku?
  Aktualnie nie ma możliwości płatności przelewem pocztowym. Dostępne formy płatności to Paypal oraz płatność kartą płatniczą.
 • W jakiej walucie mogę dokonać zapłaty?
  W serwisie Paypal można płacić w złotówkach, w dolarach, euro, funtach brytyjskich i w innych walutach. W przypadku płatności kartą lub PayPal operator płatności dokona automatycznego przeliczenia. W sklepie GearBest można ustawić przeliczanie waluty na złotówki. W tym celu należy kliknąć przełącznik “Ship to/Currency” znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu i wybrać z listy naszą walutę: “Poland/Zł”.