huawei honor bracelet 4

Biegasz, grasz w kosza, a może dużo spacerujesz i chcesz ocenić wyniki treningu i przekonać się, jak dużo spalasz kalorii albo ile robisz dziennie kroków? Nic prostszego – wystarczy wybrać dobry smartband, czyli elektroniczną sportową opaskę, mierzącą rezultaty. Ale jak ją wybrać: jest tylu producentów i tyle modeli (na GearBest znajdziecie ich dosłownie setki), że trudno się połapać. Jeśli zatem chcecie skorzystać z naszej pomocy, mamy dla was ciekawy i niedrogi smartband, który miał właśnie premierę. Poznajcie Huawei Honor Bracelet 4 i zobaczcie co potrafi to urządzenie.

Huawei Honor Bracelet 4 – Główne funkcje

CechaParametry
Wyświetlacz0,5 cala OLED
OSAndroid 4.4 / iOS 9.0 albo wyższe
Funkcje fitnessCzas, data, kroki, dystans, kalorie
Wodoodporność50 m
Pojemność baterii210 mAh
Czas ładowaniaOkoło 2 godziny
AlertyWibracja
Wymiary24.30 x 1.72 x 1.20 cm
Waga17 gram
Zawartość pudełkaSmartband x 1, Instrukcja w języku chińskim i angielskim x 1, Kabel ładowarki x 1

Wady i zalety

  • Dokładne pomiary kroków przy pomocy sześcioosiowego żyroskopu (97% dokładności)

  • Można nosić na nadgarstku, albo na bucie

  • Wodoodporna – można pływać

  • Bateria pozwala nawet na 20 dni pracy

  • Wymienne paski

  • Super cena w porównaniu do możliwości

  • Brak zaawansowanych funkcji takich jak GPS czy rozbudowa o dodatkowe aplikacje

huawei honor bracelet 4

Możliwości fitnessowe

Tanie smartbandy mają często problem z prawidłowym działaniem krokomierza, a w rezultacie ich pomiary są niedokładne, czy aby powiedzieć nieco oględniej: bezużyteczne. Inaczej jest w przypadku tego wearable, które posiada bardzo precyzyjne sensory na które składa się trzyosiowy żyroskop i trzyosiowy akcelerometr, mierzące kroki z dokładnością do 97%. Jest on tak precyzyjny, że potrafi wyświetlać nawet błędy w chodzeniu, na przykład wychylanie się na jedną stronę, co ma pomóc w poprawie postawy. Na podstawie tych pomiarów oceniana jest liczba spalonych kalorii i przebyty dystans.

Choć urządzenie nie ma żadnych dedykowanych funkcji związanych z pływaniem (ma je np. znacznie droższy Xiaomi Amazfit), to jest przystosowane do pracy pod wodą i jedyne gniazdo ładowania zabezpieczone jest przed zalaniem. Zgodnie z danymi producenta, Bracelet 4 jest wodoodporna aż do 50 metrów, co oznacza też, że nie ulegnie uszkodzeniu pod prysznicem czy podczas deszczu, choć nie należy się z nią kąpać w słonej, morskiej wodzie, która może powodować korozję.

huawei honor bracelet 4

Inne funkcje

Co ciekawe, wcale nie musimy nosić tej opaski na ręce. Działa ona w dwóch trybach: klasycznym, albo może być dopięta do buta w okolicy sznurowadeł, co możecie zobaczyć na zdjęciach. Jak sprawdziliśmy, nie ma różnicy w jakości pomiarów między noszeniem jej na nadgarstku, a doczepionej do buta i dobrze działający żyroskop i akcelerometr równie dokładnie mierzy kroki w obu trybach.

Oczywiście, nie jest to wyłącznie sprzęt sportowy i posiada on funkcje takie jak typowe smartwatche, czyli wyświetlanie połączeń z telefonu i SMSów oraz powiadomień z aplikacji takich jak Facebook. Te funkcjonalności są udostępniane po połączeniu ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Aplikacja udostępniona jest na telefony z iOS albo Android i bezproblemowo będzie działać także na starszych smartfonach. Możemy również korzystać z budzika powiadamiającego wibracjami o wybranej godzinie albo monitoru snu, analizującego aktywność w nocy i przedstawiającego dane w aplikacji. Nie ma tu jednak bardziej zaawansowanych funkcji jak GPS albo instalowanie własnych aplikacji, ale w końcu jest to budżetowy smartband. Ekran uruchamiany jest automatycznie po podniesieniu ręki, a obracanie nadgarstka przewija menu, co upraszcza obsługę.

huawei honor bracelet 4

Design i budowa

Całe urządzenie waży tylko 17 gram, dzięki czemu jest lekkie i smartband nosi się niemal nie czując ciężaru. To chyba jedna z najlżejszych inteligentnych opasek i Huawei zdecydowanie postarało się, minimalizując części i nie tracąc przy tym funkcjonalności. Prostokątny ekran o przekątnej 0,5 cala to standard jeśli chodzi o takie urządzenia i jest to monochromatyczny i bardzo czytelny wyświetlacz typu OLED. Bateria o pojemności 210 mAh działa aż do 21 dni w trybie standby – zazwyczaj około 14 dni, więc jest to duża różnica w stosunku do innych smartbandów które trzeba niekiedy ładować tak często jak telefon.

W tej chwili na GearBest dostępne są dwa kolory pasków: intensywnie czerwony oraz łagodnie zielony, a producent przewidział możliwość ich łatwej wymiany, więc jeśli się zużyją, możemy kupić nowe. Paski wykonane są z miękkiego silikonu który jest całkowicie neutralny dla skóry i o ile tylko nie macie uczulenia na ten materiał, nie będzie powodował podrażnień.

SMARTBAND Huawei

Podsumowując

Jeśli szukacie niedrogiej opaski sportowej, posiadającej niezbędne funkcje treningowe która potrafi wyświetlać też powiadomienia ze smartfona, warto wybrać Huawei Honor Bracelet 4. Nie jest to kombajn w stylu nowego modelu Xiaomi Amazfit, ani nie ma zaawansowanych funkcji smartwatchów z telefonem, pozwalających na instalację własnych aplikacji. To, co jest jego głównym zadaniem, wykonuje jednak znakomicie: mierzy kroki z niemal doskonałą precyzją i dokładnie podaje dane sportowe. Ma też nowoczesny, sportowy design i dzięki funkcjonalnościom budzika, monitora snu i wyświetlania powiadomień z telefonu oraz połączeń przychodzących przyda się nie tylko podczas ćwiczeń. A cena? Znakomita, więc jeśli szukacie właśnie takiego sprzętu, warto kupić teraz.

Gdzie Kupić?

Huawei Honor Bracelet 4 dostępna jest w promocyjnej cenie 86,22 zł z darmową dostawą do Polski. Promocja trwa tylko do końca tygodnia, więc jeśli chcecie skorzystać z niskiej ceny, warto kupić teraz, szczególnie że wysyłka to tylko 2,10 zł.

Kup Huawei Honor Bracelet 4