Hubsan X4 H502E

Mini quadcoptery stają się coraz bardziej popularne dzięki niewielkim rozmiarom jakie posiadają i dużej dozie zabawy jaką dostarcza pilotowanie takiego bezprzewodowego pojazdu latającego. Technologia nie stoi przy tym w miejscu i producenci dostarczają na rynek cały czas coraz lepsze urządzenia, posiadające bogate funkcje. Hubsan X4 H502E jest przykładem małego i przenośnego quadcoptera, wyposażonego w GPS i kamerę 720p, z funkcją automatycznego powrotu w przypadku jakichś problemów. Ten mini dron jest idealny dla początkujących którzy chcieliby spróbować swoich sił w prowadzeniu quadcopterów, a nie chcą jeszcze wydawać zbyt dużych pieniędzy. Urządzenie oferuje do 12 minut lotu na jednym ładowaniu, co jest dość długim czasem w porównaniu do innych quadcopterów.

Hubsan X4 – Główne funkcje

Jako że ten quadcopter jest przeznaczony dla początkujących, jego złożenie i pierwsze uruchomienie jest łatwe, a poszczególne części są jasno opisane. Ten dron uruchamia się automatycznie gdy tylko włożysz do niego baterię, ponieważ nie ma włącznika zasilania. Z tego powodu na początek należy włączyć kontroler, powiązać go z dronem i dokonać kalibracji przed rozpoczęciem lotów. Ten mini dron jest nieskomplikowany w sterowaniu i posiada czujnik wysokości, co ułatwia stabilny lot. Dzięki temu można również stabilizować go w powietrzu na jednej wysokości, co ułatwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Podobnie jak inne modele, ten wyposażony jest także w oświetlenie LED do lotów nocnych, ale lampy nie są zbyt mocne i powyżej 50 metrów już nie widać ich światła. Kamera 720p jest dobrym dodatkiem i robi dość wyraźne zdjęcia oraz filmy, ale oczywiście w tej cenie nie należy oczekiwać od niej cudów. X4 H502E posiada także jeszcze kilka innych funkcjonalności dla stabilnego, niezawodnego i przyjemnego pilotowania.

Specyfikacja

CechaParametry
Typ silnikaSzczotkowy
Częstotliwość sygnału nadawania2,4 GHz
Bateria610 mAh, 7.4V (2S), Litowo-polimerowa
Czas ładowania30-40 minut
Czas lotu10-12 minut
Rozdzielczość kamery720p
Ilość świateł LED4
Zasięg lotu200 metrów
TransmitterBezprzewodowy, korzysta z 4 baterii AAA
Żyroskop6-osiowy
Dodatkowe modułyGPS i kontrola wysokości
Dodatkowe funkcje sterowaniaPowrót do bazy jednym przyciskiem, tryb headless, zawieszenie w miejscu, slot na kartę pamięci do 32GB
Wymiary produktu165 x 165 x 60 mm
Zawartość opakowania1 x Quadcopter, 1 x Transmitter, 1 x Kabel USB
wypoczynek

Cechy

 • Sprawnie działający GPS
 • Solidna budowa
 • Sam powraca do bazy gdy kończy się bateria
 • Stabilne zawieszenie w powietrzu
 • Czas lotu na jednym ładowaniu do 12 minut
 • Wbudowany wysokościomierz

Wady i zalety

 • Łatwy w obsłudze i w montażu

 • Posiada kamerę wystarczającą do prostych zastosowań

 • Potrafi utrzymać stałą wysokość

 • Ma wbudowany GPS – rzadkość w tanich modelach

 • Powrót do bazy jednym przyciskiem lub gdy kończy się bateria

 • Brak przycisku włączenia zasilania

 • Po każdej wymianie baterii trzeba ponownie wykonać kalibrację

 • Nagrywanie musi być zatrzymane przed wyłączeniem drona, bo inaczej się nie zapisze

Hubsan X4 H502E

Podsumowując

Hubsan X4 (znany także jako H502E) to jakość w świetnej cenie i bardzo dobry mały dron klasy ekonomicznej. Początkujący nie powinni mieć problemu z jego uruchomieniem, ale wadą jest to, że trzeba go kalibrować po każdej wymianie baterii. Nagrywanie filmy  i zdjęcia są niezłej jakości, zwłaszcza, że ten quadcopter nie posiada gimbala dla stabilizacji obrazu. Jednym słowem jest to nieźle wyglądający i całkiem solidnie zbudowany mały dron, o którym w ogóle nie możemy powiedzieć, że jest zabawką. Polecamy go początkującym pilotom, ponieważ oferuje on wszystkie funkcje zaawansowanych quadcopterów, w bardzo przystępnej cenie.

Gdzie Kupić?

Hubsan X4 możesz kupić w sklepie GearBest, aktualnie w atrakcyjnej cenie 349,37 złotych. Wejdź na stronę produktu i zobacz możliwości dostawy do Polski oraz obejrzyj więcej zdjęć tego niedrogiego i dobrego quadcoptera.