Huion GT – 191: Tablet Graficzny

Tablet graficzny to narzędzie jakie powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego grafika komputerowego, webdesignera i ilustratora, ale także amatora cyfrowego rysunku. Huion to synonim jakości wśród tabletów graficznych z Chin i nowy GT – 191 jest tabletem graficznym o dużej powierzchni roboczej i niezwykłej dokładności z 8192 poziomami nacisku.

Huion GT – 191: Parametry

CechaParametry
Ekran 19,5 cala IPS
Częstotliwość próbkowania 233 PPS
Kontrast 3000:1
Paleta kolorów 72% NTSC
Ilość poziomów nacisku pióro 8192
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 px
Kąt wychylena podstawki20 – 80 stopni
InterfejsHDMI, VGA, DVI, USB
Bateria pióra80 mAh
Wymiary, waga3,3 kg, 47.50 x 29.80 x 3.50 cm
Zawartość pudełka1 x Tablet, 1 x Pióro, 1 x Kabel HDMI, 1 x Kabel USB, 1 x Kabel do ładowania pióra, 1 x Zasilacz, 1 x Kabel AC, 1 x Uchwyt na pióro, 8 x Końcówka pióra, 1 x Płyta CD ze sterownikami, 1 x Instrukcja w języku angielskim

Wady i zalety

  • Duży ekran LCD 19.5 cala

  • Olbrzymia precyzja rysowania z rozpoznawaniem 8192 poziomów nacisku

  • Aktywne pióro z baterią 80 mAh

  • Stojak pozwala na ustawienie tabletu pod kątem 20-80 stopni

  • Wyświetla w 16 milionach kolorów z 72% paletą kolorów NTSC

  • Łatwa obsługa, idealny dla początkujących i zaawansowanych

  • Droższy od tabletów graficznych bez wyświetlacza LCD

Huion GT – 191: Tablet Graficzny

Wyświetlacz i pióro

Wyświetlacz jest wysokiej klasy i umożliwia pracę z rozdzielczością 1920 x 1080 px w pełnej palecie RGB 16 milionów kolorów. Matryca IPS podobna jest do tej, jaką znajdziemy w dobrych tabletach i w połączeniu z aktywnym piórem zapewnia znakomitą precyzję pracy. Interaktywny ekran o przekątnej 19.5 cala sprawia, że praca z grafiką jest łatwa i przyjemna, niezależnie od tego czy zajmujecie się tworzeniem grafiki czy jej obróbką.

Lista programów graficznych z którymi GT – 191:  jest kompatybilny i został sprawdzony jest bardzo długa i obejmuje między innymi Photoshop, Illustrator, Corel Painter, SketchBook, Clip Studio Paint, Comic Studio, SAI, Manga Studio, Krita, 3D MAX, Autodesk Maya i inne. Jak widzicie, znajdują się wśród nich zarówno popularne programy do obróbki grafiki rastrowej, oprogramowanie do tworzenia grafiki wektorowej, a także do renderowania obiektów 3D.

Pióro rozpoznaje aż 8192 poziomy nacisku, dzięki czemu rysowanie jest łatwe i niezwykle precyzyjne. 230 próbek na sekundę zapewnia najwyższą responsywność i praca z tym tabletem przypomina malowanie na płótnie malarskim lub rysowanie ołówkiem na kartce – tylko ze znacznie większymi możliwościami jakie daje cyfrowa obróbka obrazu.

Huion GT – 191: Tablet Graficzny

Obsługa i budowa

Tablet nie posiada własnego systemu operacyjnego i należy go podłączyć za pośrednictwem jednego z dostępnych portów wideo do komputera: HDMI, VGA albo DVI (przewody dostępne są w pudełku). Oprócz nich w urządzeniu znajduje się wejście zasilacza oraz wejście USB. Tablet będzie działał zarówno z komputerami PC z Windowsem, jak i z Makami.

Cały sprzęt jest ciężki i waży 3.3 kilograma, ale pamiętajmy, że jest on wielkości dużego monitora. Tablet możemy położyć płasko na stole, lub skorzystać z podstawki regulującej kąt nachylenia od 20 do 80 stopni. W komplecie otrzymujemy także 8 zapasowych końcówek pióra oraz uchwyt do niego, przypominający nieco kałamarz. Pióro posiada baterię o pojemności 80 mAh pozwalającą na pracę przez wiele godzin, a po wyczerpaniu ogniwo ładowane jest przez USB.

Podsumowując

Huion GT – 191 to najlepszy tablet graficzny tego producenta, o takich samych możliwościach jak najlepsze japońskie popularnych marek Wacom i Intuos. Świetny ekran i bardzo dokładne pióro sprawia, że urządzenie przypadnie do gustu zarówno początkującym, jak i zaawansowanym grafikom komputerowym i znajdzie swoje zastosowanie zarówno w profesjonalnym studiu, jak i w domowym atelier. To prawdziwym must-have szczególnie jeżeli zajmujecie się grafiką zawodowo albo studiujecie rysunek.

Gdzie Kupić?

Tablet Huion GT – 191 jest dostępny w specjalnej promocyjnej cenie 1689.20 zł z kuponem rabatowym „HW191CP”. Kliknij w link poniżej aby przejść na stronę produktu i zobaczyć dostępne metody dostawy.

Kup tablet graficzny Huion GT – 191