HyperX Cloud Drone: Unboxing słuchawek e-sportowych

słuchawki HyperX Cloud Drone

Jeśli waszą pasją są dynamiczne strzelanki online takie jak Counter Strike lub Overwatch, zwykłe głośniki albo standardowe słuchawki to za mało. Aby orientować się w sytuacji na podstawie przestrzennego dźwięku oraz skutecznie komunikować się z członkami drużyny potrzebujecie prawdziwych słuchawek gamingowych. Na szczęście na GearBest znajdziecie sprzęt e-sportowy, pozwalający zyskać przewagę nad przeciwnikami w sieciowych rozgrywkach. Poznajcie Kingston HyperX CLOUD Drone – profesjonalny zestaw słuchawkowy dla graczy.

Kingston HyperX CLOUD Drone: Unboxing

Jak przystało na GearBest, zamówienie zostało zrealizowane dość szybko (dostawa w ciągu około 2 tygodni z magazynu UK) i w związku z wysyłką z magazynu EU, nie zostało naliczone żadne cło. W paczce znajdowały się słuchawki w typowym dla sprzętu tej klasy opakowaniu.

opakowanie słuchawek Cloud Drone

Opakowanie zawierające słuchawki

Na opakowaniu widać także logo “Certyfikowane przez Teamspeak” oraz informację, że obowiązuje na nie dwuletnia gwarancja (realizowana przez serwis w Chinach).

Z tyłu opakowania znajdziemy podstawowe parametry techniczne i możliwości sprzętu, a także możemy dowiedzieć się, że są one kompatybilne multiplatformowo z komputerami PC, Mac, telefonami komórkowymi oraz konsolami Xbox One, PS4 i Wii U.  Z kolei z boku znajduje się ostrzeżenie, że długie używanie słuchawek na wysokim poziomie głośności może doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Zawsze warto o tym pamiętać i robić sobie przerwy podczas długich sesji gry albo słuchania muzyki.

słuchawki

HYPERX Cloud Drone – widok z boku. Na zewnętrznej stronie słuchawek znajduje się wygodne pokrętło regulacji głośności.

HYPERX Cloud Drone zawartość opakowania

Zawartość opakowania

Oprócz słuchawek, w pudełku znajdziemy także dodatkowy kabel przedłużający (bardzo praktyczne), instrukcję podłączenia oraz informację o gwarancji.

Specyfikacja

CechaParametry
 Częstotliwość przenoszenia 20-20000Hz
 Wielkość jednostki głośnikowej 40mm
 Impedancja 24 ohm
 KompatybilnośćPC, Xbox One1, PS4™, Wii U™, Mac, telefony komórkowe
 THD< 2%
 Moc20 mW – 100 mW
 Długość kabla 1 m + przedłużenie 2 m
 Wtyczka Jack 3.5 mm
 Typ mikrofonu Elektretowy kondensacyjny
 Wymiary i waga 16.00 x 8.50 x 19.00 c, 223 g
 Zawartość pudełka 1 x Słuchawki, 1 x Przedłużenie kabla, 1 x Instrukcja podłączenia w języku angielskim
kup słuchawki HyperX Cloud Drone

Wady i zalety

  • Dobra separacja od otoczenia

  • Świetna jakość dźwięku z 40 mm driverami

  • Dodatkowy kabel przedłużający umożliwia dostosowanie słuchawek do potrzeb

  • Regulacja głośności i odcięcia mikrofonu na słuchawkach

  • Dobra jakość, lekkie i wytrzymałe

  • Profesjonalny sprzęt e-sportowy w dobrej cenie

  • Brak wizualnych bajerów w stylu oddychającego podświetlenia

słuchawki HyperX cena

Jakość dźwięku

Duże, 40 mm sterowniki jakie zastosowano w słuchawkach HYPERX Cloud Drone zapewniają znakomitą jakość dźwięku stereo. Dźwięk jest krystalicznie czysty i ma bogate nasycenie skrajnych tonów.  Co ważne dla graczy, dobrze przenosi on efekty przestrzenne, a więc w tych słuchawkach usłyszycie skradających się za wami przeciwników. Konstrukcja nauszników zapewnia oprócz tego bardzo dobrą separację od dźwięków otoczenia, a więc nic nie będzie nam przeszkadzać podczas słuchania muzyki, grania czy oglądania filmów.

Producent słuchawek postarał się również o certyfikację Teamspeaka, chyba najpopularniejszego program do komunikacji głosowej w grach sieciowych, a słuchawki są kompatybilne także z innymi podobnymi programami jak Discord, Skype, Ventrilo, Mumble i Raidcall.

Mikrofon

W tych słuchawkach znajdziemy znakomity mikrofon z funkcją redukcji szumów. Choć nie posiada on szerokiego pasma przenoszenia (50 Hz – 10 kHz) o czym producent uczciwie informuje, to dzięki kierunkowości oraz redukowaniu szumów podnosi on wyrazistość głosu użytkownika i jest idealny do komunikacji z członkami drużyny.

Położenie pałąka z mikrofonem jest regulowane i wykonany jest on z elastycznego, sprężynowego materiału, więc w praktyce można go obracać o 360 stopni. Przełożenie go do pozycji pionowej (tej, w której nie jest używany) powoduje automatyczne odcięcie zasilania do mikrofonu, co jest ciekawą funkcją, ponieważ pozwala go szybko wyciszać bez zmiany konfiguracji w grze albo w Windowsie.

HyperX Cloud słuchawki gamingowe

Design i wykonanie

Oprócz regulacji mikrofonu, potencjometr głośności znajduje się w formie pokrętła na prawej słuchawce. To intuicyjne sterowanie jet naszym zdaniem znacznie wygodniejsze niż kontrola głośności na kablu. Co ważne dla wielu graczy, słuchawki są lekkie i dostosowane do wielogodzinnych sesji grania. Podkładki uszne oraz wewnętrzna część obudowy obita jest imitacją skóry oraz pianką z efektem pamięci. Oznacza to, że z czasem dostosowuje się ona do kształtu twarzy i jest niezwykle wygodna.

Cała konstrukcja wykonana jest z lekkiego, ale solidnego plastiku i robi dobre wrażenie profesjonalnego sprzętu e-sportowego. Dystans nauszników jest regulowany, a dodatkowe przedłużenie o długości 2 metrów wydłuża cały kabel do 3 metrów, co jest przydatne dla graczy grających w gry na konsoli na dużym ekranie. Brak tu co prawda dodatkowych bajerów wizualnych, takich jak oddychające podświetlenie LED, ale zapewne zwiększyłoby to cenę całego zestawu.

Podsumowując

Film przedstawiający podłączenie słuchawek z serii HyperX Cloud do komputerów PC

Słuchawki HyperX Cloud Drone podłączyć zarówno do komputerów PC oraz Mac jak i do wszystkich konsol, a nawet do telefonów komórkowych i tabletów. Znakomita jakość dźwięku w połączeniu z dobrą separacją otoczenia i wygodą użytkowania sprawia, że jest to idealny i niezbyt drogi sprzęt gamingowy który znajdzie swoje miejsce zarówno u casualowych graczy jak i weteranów e-sportu. Kingston zresztą jest sponsorem profesjonalnych drużyn gamingowych oraz turniejów gier online, a bardzo udana linia słuchawek Cloud doczekała się już kontynuacji w postaci nowych modeli.

Gdzie Kupić?

Słuchawki gamingowe HyperX Cloud dostępne są na GearBest w cenie 203,89 zł z darmową wysyłką do Polski. Kliknij w przycisk poniżej aby przejść na stronę produktu i sprawdzić dostępne formy dostawy i terminy wysyłki. Zobaczcie także inne zestawy profesjonalnych słuchawek dla gracza na GearBest!

Kup słuchawki HyperX Cloud Drone
Zobacz więcej słuchawek gamingowych na GearBest
By |2018-02-23T12:11:18+00:00February 23rd, 2018|Zakupy na GearBest|0 Comments

Leave A Comment