Ideafly Grasshopper F210

Wygląd może czasem zmylić i to co niekiedy wygląda jak nieporadny owad, może być bardzo szybkim dronem wyścigowym. Poznajcie Ideafly Grasshopper F210, quadcopter który potrafi przekroczyć prędkość 230 km/h. Biorąc pod uwagę niewysoką cenę – obecnie zaledwie nieco ponad 700 złotych, to prawdopodobnie najszybszy dron w swojej półce cenowej jaki tylko znajdziemy na rynku. Jeśli szukasz zdalnie sterowanego pojazdu latającego, osiągającego bardzo dużą prędkość, możesz liczyć na Grasshopper (czyli “Konik polny”) F210. Sprytny design zawierający dwie anteny z przodu nadaje mu wygląd smukłego owada i poprawia responsywność na sterowanie. Sprawdźcie, czego można spodziewać się po tym błyskawicznym quadcopterze.

Ideafly Grasshopper F210 – Główne funkcje

Grasshopper F210 zbudowany jest z komponentów wysokiej jakości, jakich na ogół nie znajdziemy w konstrukcjach w tej półce cenowej. Kontroler F3 10DOF, cztery silniki 2300 kv oraz nowoczesny i aerodynamiczny wygląd sprawiają, że ten model świetnie nadaje się do wyścigów.  Dron może startować już przy 30% ciągu silników, dlatego nie rekomenduje się korzystanie z niego w pomieszczeniach. Ma bardzo dużą moc i szybko reaguje na sterowanie, dlatego łatwo byłoby zderzyć go z sufitem albo ścianą. Światła LED z tyłu urządzenia zmieniają kolor w zależności od sterowania i zmieniają kolor na niebieski przy starcie.

Specyfikacja

CechaParametry
ObudowaWłókno węglowe
KontrolerF3 10DOF z kompasem
Silniki2205 2300KV, 100% dynamiczna równowaga, 1 kg udźwigu na silnik
ESCFlycolor RAPTOR 390 BLHeli 2 – 4S 30A OPTO, wsparcie dla BLHeli
Kamera700TVL (rozdzielczość pozioma), PAL
Bateria14.8V 1300mAh 45C 4S, konektor XT60
Czas lotu10-13 minut na jednym ładowaniu, czas ładowania do 2,5 godziny
TransmiterIdeafly l10
Wirniki5045 trójśmigłowe i 5045BN dwuśmigłowe
Funkcje sterowaniaGóra/dół, Lewo/prawo. Naprzód/Do tyłu, obroty 3D i odwrócony lot, okrążenia, alarm o niskim poziomie baterii, przełącznik transmitera FPV
Waga z opakowaniem1,43 kg
Wymiary produktu20.50 x 24.00 x 9.00 cm
Zawartość opakowania1 x Quadcopter, 1 x Transmiter, 4 x Trójśmigłowe wirniki, 4 x Dwuśmigłowe wirniki, 4 x Dwuśmigłowy rotor, 1 x Ładowarka, 1 x Kabel do ładowarki, 1 x Bateria 1300mAh, 1 x Płyta z instrukcją, 1 x Torba do przenoszenia quadcoptera
Ideafly Grasshopper F210

Cechy

 • Najszybszy quadcopter w swojej kategorii cenowej
 • Solidna obudowa z włókna węglowego odpornego na uderzenia
 • Ciekawy design, przywodzący na myśl bolid wyścigowy
 • Kilka trybów lotu do wyboru
 • Łatwe i wszechstronne sterowanie
 • Mocne silniki bezszczotkowe

Wady i zalety

 • Kompaktowa obudowa, łatwy w przenoszeniu

 • Świetny na wyścigi – to zdecydowanie nie jest zabawka dla dzieci, ale już profesjonalny dron

 • Różne śmigła do wyboru

 • Nie znajdziecie tańszego drona, osiągającego takie prędkości

 • Nie ma uchwytu na kamerę HD, trzeba go do tego przerabiać

 • Kamera o ograniczonych możliwościach

Transmiter w Ideafly Grasshopper F210

Design i jakość wykonania

Grasshopper F210 może wydawać się dość ciężki, ale mocna bateria i dodatkowe zabezpieczenie dla kamery są z pewnością warte większej wagi. Części z włókna węglowego są solidnie połączone z częściami z metalu i plastiku i dlatego ten dron nie rozpadnie się przy pierwszej kolizji, choć oczywiście zawsze warto chronić go przed uszkodzeniami. Nie jest to kolejny nudny model quadcoptera sportowego i z wyglądu faktycznie przypomina polnego konika. Zdecydowanie nadaje się on do szybkich, a nawet agresywnych lotów i powinien wytrzymać mniej eleganckie lądowania. Z baterią waży około pół kilograma i jest całkiem przenośny, pomimo solidnej konstrukcji i dodatkowej wagi.

Transmiter w Ideafly Grasshopper F210

Szybkość i sterowanie

Ideafly Grasshopper F210 potrafi bardzo szybko osiągać duże prędkości i przy tym przyspieszeniu zdecydowanie zalecamy ostrożnie kontrolować ciąg przy pierwszych lotach. Jak już wspomnieliśmy, loty w pomieszczeniach mogą kończyć się kolizją ze ścianą, dlatego z tego urządzenia RC najlepiej korzystać na polu, albo na innej otwartej przestrzeni, na której nie ma także drzew czy przewodów elektrycznych. F210 został zaprojektowany aby zachwycać swoją prędkością i zwrotnością i początkujący mogą mieć problem z jego opanowaniem. Użytkownicy lubujący się w wyścigach zdalnie sterowanych pojazdów latających docenią z pewnością maksymalną prędkość 230 km/h jaką potrafi osiągnąć ten pojazd oraz wiele możliwości sterowania, dostępnych dla wykonywania efektownych manewrów.

Ideafly Grasshopper F210

Możliwości lotu

Kontroler F3 10DOF posiada wbudowany kompas i ułatwia płynne sterowanie. Dzięki GUI przyjaznemu dla developerów, solidnym I/O, kompatybilności z protokołem ESC Oneshot i mocnemu procesorowi, profesjonaliści mogą rozszerzyć jego funkcjonalność i dopasować drona do ich indywidualnych upodobań. Responsywne ESC (Flycolor RAPTOR 390 BLHeli 2 -4S 30A OPTO) umożliwia ustawienie parametrów dzięki szeroko używanemu oprogramowaniu BLHeli. Silniki 2205 2300KV zapewniają całkowite utrzymanie równowagi w czasie lotu i ciąg do 1 kg każdy.

Podsumowując

Jeśli sądzisz, że masz refleks niezbędny do pilotowania drona osiągającego prędkość do 230 km/h, Grasshopper F210 jest sprzętem w który definitywnie warto zainwestować. Większość dronów wyścigowych, szczególnie w tym przedziale cenowym, osiąga prędkość może do 200 km/h. Szkielet z lekkiego włókna węglowego zapewnia duży poziom ochrony podczas lotów z maksymalną prędkością, a obudowa dobrze chroni wnętrze. W naszych testach wyszło jednak, że w bardzo rzadkich przypadkach kokpit może się przypadkowo otworzyć podczas lotu (zapewne na skutek pędu powietrza), a więc można go dodatkowo zabezpieczyć, na przykład taśmą klejącą. Transmiter zapewnia bezproblemowe sterowanie, także dla tych, którzy do tej pory nie mieli wiele doświadczeń w prowadzeniu takich pojazdów. Podsumowując, Grasshopper F210 oferuje duża wartość za niewygórowaną cenę i posiada wszystkie możliwości drona wyścigowego.

Gdzie Kupić?

Ideafly Grasshopper F210 jest dostępny aktualnie w promocyjnej cenie 704,06 złotych i jeżeli chcecie skorzystać z promocji, warto się pospieszyć. Link poniżej przeniesie was do strony produktu, na której można sprawdzić metody dostawy do Polski oraz zobaczyć dodatkowe filmy z lotu.