Inteligentna waga Xiaomi: Poznaj swoje ciało

inteligentna waga Xiaomi

Zwykłe elektroniczne wagi fitnessowe są często ciężkie i nieporęczne, a do tego pozwalają sprawdzić jedynie masę ciała wyrażoną w kilogramach i to wszystko. Nie mają także możliwości rejestrowania pomiarów i jeśli chcielibyśmy śledzić nasze wyniki, musimy je mozolnie zapisywać na kartce. Te wszystkie problemy naprawia waga Xiaomi z obsługą transmisji bezprzewodowej Bluetooth 4.0 i z aplikacją która umożliwi codzienny zapis rezultatów ważenia, z obsługą nawet 16 osób jednocześnie. A to jeszcze nie wszystko: waga potrafi zmierzyć i poddać analizie łącznie 10 parametrów ciała, takich jak masa kości, poziom tłuszczu oraz BMI. Zobaczcie nasz unboxing oraz przekonajcie się czym jeszcze wyróżnia się ten niesamowity sprzęt dla całej rodziny.

Inteligentna waga Xiaomi: Unboxing

Zamówienie wysłane z GearBest dotarło mniej więcej w ciągu 3 tygodni i to w gorącym okresie zamówień około-świątecznych, co należy uznać za bardzo dobry czas przesyłki. Paczka była wysłana z magazynu w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że nie podlega należnościom celnym w Polsce.

waga Bluetooth z aplikacją Xiaomi

Jak przystało na Xiaomi, wnętrze opakowania jest solidnie zabezpieczone przed uszkodzeniem. W środku znajdziemy samo urządzenie oraz dodatkowy kartonik w którym znajduje się broszura z instrukcją (tylko w języku chińskim).

unboxing Xiaomi bluetooth

Z boku opakowania znajdziemy podstawowe dane techniczne wagi Xiaomi: informacje o modelu, obsługiwanym systemie operacyjnym oraz zasilaniu.

waga Bluetooth Xiaomi - tył

Waga podtrzymywana jest na 4 nóżkach i na spodniej części znajduje się gniazdo bateryjne na 4 1.5-voltowe paluszki AAA.

Inteligentna waga Xiaomi: Główne funkcje

SprzętParametry
 Liczba parametrów pomiarowych 10
 Dopuszczalna waga 5-150 kg
 OS Android 4.4 lub wyższe, iOS 8.0 lub wyższe
 Materiał pokrywy Utwardzane szkło
 Materiał obudowy ABS
 Dokładność ważenia Do 50 gram
 Typ wyświetlacza LED
 Jednostki pomiaru wagi jin, kg, funty
 Bateria 4 x ogniwo AAA 1.5V
 Wymiary, waga 30.00 x 30.00 x 1.50 cm, 1.63 kg
 Zawartość pudełka 1 x Waga, 1 x Broszura z instrukcją (w języku chińskim)
inteligentna waga Xiaomi recenzja

Wady i zalety

  • Nie tylko ważenie: aż 10 parametrów do pomiaru

  • Automatyczne przesyłanie danych do chmury pozwala mieć ciągły dostęp do pomiarów

  • Obsługuje do 16 osób na jednym koncie: może z niej korzystać cała rodzina

  • Antypoślizgowe podkładki

  • Elegancki i minimalistyczny design w stylu Xiaomi

  • Świetna cena w stosunku do możliwości

  • Brak futerału (dostępny osobno na GearBest)

kup wagę Xiaomi

Możliwości pomiarowe

Zaawansowana technologia BIA umożliwia pomiar nie tylko masy ciała, ale również dziesięciu innych parametrów. Ten pomiar jest możliwy dzięki przepuszczeniu przez ciało prądu o niskim natężeniu który emitowany jest przez elektrody znajdujące się na powierzchni wagi. Na podstawie odczytów można następnie uzyskać informacje o tkance tłuszczowej i mięśniach, które przesyłane są do aplikacji. Do parametrów pomiarowych podawanych przez wagę Xiaomi należą masa ciała, poziom wody w organizmie, tłuszcz trzewny, tkanka tłuszczowa, BMI (wyliczane na podstawie podanego w aplikacji wzrostu), masa mięśni, podstawy przemiany materii oraz masa kostna. Każdy z nich jest opisany w aplikacji, co ułatwia zinterpretowanie wyników.

Końcowy wynik jest podsumowany na dwa sposoby. Po pierwsze, program podaje jaki typ sylwetki reprezentujemy i wskazuje co należy zmienić w naszym odżywianiu lub czy powinniśmy ćwiczyć aby polepszyć kondycję. Ocena sylwetki określana jest na podstawie stosunku współczynnika tkanki tłuszczowej do mięśni. Oprócz tego, ponieważ wyniki przechowywane są w chmurze na naszym koncie Xiaomi, mamy do nich stały dostęp w dowolnym miejscu, nawet przy zmianie telefonu albo wagi na inne, a także możemy porównać jak wypadamy na tle innych użytkowników Mi Fit w tej samej lokalizacji geograficznej. Aplikacja poda nam, jak nasza waga wypada na tle innych użytkowników w Polsce i czy jesteśmy od nich przeciętnie lżejsi, czy przeciwnie.

Sterowanie i aplikacja

Jeśli chcemy poznać tylko masę ciała, wystarczy wejść na wagę i po chwili wyświetli ona ciężar na wyświetlaczu LED. Domyślnie waga podawana jest w chińskich jednostkach jun, dlatego należy przełączyć je w aplikacji na nasze kilogramy. Jeśli chcielibyśmy jednak uzyskać dostęp do tych wszystkich możliwości które opisano powyżej, niezbędne jest zainstalowanie bezpłatnej aplikacji (wyszukaj “Mi Fit” w sklepie Google lub w App Store) i sparowanie urządzenia z telefonem za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Aby to zrobić, uruchom aplikację, załóż nowe konto Xiaomi lub skorzystaj z już istniejącego i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Niezbędne będzie również podanie wieku, wzrostu oraz płci. Co ważne, aplikacja została przetłumaczona całkowicie na język polski oraz na kilkadziesiąt innych języków, a więc każdy może się nią bezproblemowo posługiwać.

waga Bluetooth recenzja

Zasilanie i obsługa

Waga Xiaomi zasilana jest przez 4 zwykłe baterie AAA, które montujemy do gniazda znajdującego się po wewnętrznej stronie urządzenia. Niski poziom baterii sygnalizowany jest przez wyświetlenie litery L na wyświetlaczu. Jeśli chcemy skorzystać z aplikacji należy posiadać telefon z systemem Android co najmniej w wersji 4.4 lub iPhone z iOS w wersji 8.0 lub wyższe – w praktyce obejmuje to niemal każdy telefon wyprodukowany w ciągu ostatnich 5 lat. Producent zwraca ponadto uwagę na to, aby pomiary przeprowadzać z bosymi stopami, ponieważ zapewnia to niezakłócone pomiary tkanki tłuszczowej i nawodnienia organizmu.

Podsumowując

Inteligentna waga Xiaomi to jedno z najlepszych urządzeń tego typu, które posiada bogaty wybór parametrów pomiarowych i świetną aplikację dostępną w języku polskim. Jest też znakomicie wykonana z pokrywą z hartowanego szkła i obudową z twardego plastiku ABS, a na jej wierzchu znajdują się antypoślizgowe podkładki. Możliwość przełączania profili na jednym koncie Mi Fit gwarantuje, że może z niej korzystać cała rodzina. Znakomity pomysł na prezent dla osób które dbają o linię oraz o kondycję!

Gdzie Kupić?

Inteligentna waga Xiaomi jest dostępna na GearBest w świetnej cenie 143,62 złote z niedrogą wysyłką do Polski. Kliknij w link poniżej aby przenieść się na stronę produktu na której znajdziesz możliwości dostawy, więcej zdjęć i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kup inteligentną wagę Xiaomi
By |2018-01-25T14:31:15+00:00January 25th, 2018|Elektronika i Gadżety|1 Comment

One Comment

  1. Krzycho April 2, 2018 at 7:50 pm - Reply

    Czym różni się wersja wagi International od wersji Normal?

Leave A Comment