Alfawise MB05

Niezależnie od tego, czy jesteś niedzielnym kierowcą, czy zawodowcem który spędza za kółkiem całe dnie, potrzebujesz jednego gadżetu: rekordera samochodowego. Dobra kamera zamontowana na przedniej szybie zwiększa bezpieczeństwo jazdy, a także pomoże w dochodzeniu swoich praw w sądzie lub firmie ubezpieczeniowej w razie pechowej stłuczki. W sklepach internetowych znajdziecie wiele ciekawych kamer, ale jeśli nie chcecie ryzykować i szukacie porządnego i niedrogiego sprzętu, sprawdźcie Alfawise MB05, dostępną teraz w premierowej cenie.

Alfawise MB05 – Główne funkcje

CechaFunkcjonalności
Rozdzielczość1080p
Typ sensoraSONY IMX323
Transfer danychWiFi
ChipsetNovatek 96658
FOV170 stopni
Wyświetlacz2.4 cala
Temperatura działania-20 do 70 stopni Celsjusza
Wyjścia2 x USB
Wymiary9.10 x 6.90 x 3.70 cm
Waga0.0727 kg
Zawartość opakowania1 x DVR, 1 x Ładowarka, 1 x Kabel USB, 1 x Taśma dwustronna, 2 x Przezroczysta naklejka, 1 x Instrukcja
THL T9 Pro

Wady i zalety

  • Bardzo dobra jakość obrazu

  • Nagrywanie w pętli maksymalnie upraszcza obsługę

  • Szybki transfer plików WiFi

  • Posiada sensor grawitacji

  • Super cena w stosunku do możliwości

  • Tylko 1 GB wewnętrznej pamięci – niezbędna karta MicroSD

 Alfawise MB05

Możliwości nagrywania

Problemem słabszych kamer samochodowych jest najczęściej wąskie pole nagrywania i słaba jakość filmów z jazdy po zmroku. Projektanci z Alfawise poradzili sobie znakomicie z tym problemem, stosując tu obiektyw szerokokątowy SONY IMX323 o znakomitym polu rejestrowania 170 stopni oraz maksymalnej rozdzielczości 1080p w 30 klatkach na sekundę. Stosowany jest tu dynamiczny zakres rejestrowania barw, dzięki czemu kamera jest czuła na światło i będzie znakomicie rejestrować ważne detale, takie jak tablice rejestracyjne.

Urządzenie przyda nam się jednak także w trybie parkingowym: MB05 wykrywa ruch i rejestruje obraz nawet gdy znajduje się w trybie standby, co pozwala ustalić na przykład sprawcę stłuczki kiedy nie prowadzisz auta. Detekcja ruchu upraszcza również sterowanie i umożliwia automatyczne rozpoczęcie nagrywania gdy uruchamiamy auto.

 Alfawise MB05

Sterowanie

Sam interfejs jest prosty i zrozumiały i dostępny aż w 12 językach do wyboru. Menu wyświetlane jest na ekranie znajdującej się po przeciwnej stronie obiektywu i kontrolowane jest za pomocą łącznie 5 przycisków. Możemy w nim przeglądać filmy na bieżąco albo dostosować ustawienia nagrywania do naszych potrzeb. Oprócz tego urządzenie obsługuje aplikację LuckyCam na telefony z systemem Android, która służy głównie do ściągania i udostępniania filmów znajdujących się w pamięci.

Pliki zapisywane są w pamięci wewnętrznej (tylko 1GB) lub na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 32 GB i mogą być szybko przesyłane za pomocą WiFi na telefon albo komputer. Co więcej, obsługa staje się jeszcze łatwiejsza dzięki funkcji nagrywania w pętli, automatycznie kasującej stare nagrania i nadpisujące pliki. Możliwe jest ustawienie czasu pętli w zakresie 5-30 minut.

Design i pozostałe funkcjonalności

Alfawise MB05 jest miniaturowa i nie zajmuje dużo miejsca na szybie, dzięki czemu nie będzie zauważalnie zmniejszać widoczności. W jej konstrukcji wykorzystano elementy ze stopu miedzi, który jest znacznie bardziej odporny na korozję niż używany częściej stop stali. Sama instalacja jest bardzo łatwa: po prostu montujemy kamerę do szyby przy pomocy dołączonej mocnej taśmy i podłączamy zasilanie kablem USB. Regulujemy następnie wysokość obiektywu góra/dół aby uzyskać idealny kąt nachylenia obejmujący jak największe pole.

Sensor grawitacji jest użytecznym dodatkiem który pozwala na awaryjne zapisywanie danych, aby nie utracić bieżącego nagrania zapisywanego w pętli. Wykrywa on gwałtowne hamowanie albo stłuczkę i blokuje bieżący plik, zapobiegając jego nadpisaniu.

Podsumowując

Rekorder samochodowy Alfawise MB05 to kamera którą jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, spokojnie można porównać ze znakomitą i sprawdzoną kamerą Xiaomi Mijia. Posiada równie dobrą jakość nagrywania, wygodny i czytelny wyświetlacz i jest znakomicie wykonana – a ma nawet szersze pole rejestrowania. Dobre parametry i solidne wykonanie podkreślają certyfikaty CE i RoHS oraz możliwość pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur. Czy taki sprzęt musi być drogi? Absolutnie nie, szczególnie jeśli skorzystacie z trwającej właśnie na GearBest premierowej promocji. Szerokiej drogi!

Gdzie Kupić?

Rejestrator samochodowy Alfawise MB05 jest dostępny na GearBest w premierowej cenie 178,96 zł. Kliknij w link poniżej aby przenieść się na stronę produktu na której znajdziesz szczegóły dostawy i odpowiedzi na pytania.

Kup Alfawise MB05