Alfawise G70

Bez względu na to, czy jesteś tylko niedzielnym kierowcą, czy zawodowo korzystasz z samochodu czy z hulajnogi elektrycznej, codziennie pokonując dziesiątki kilometrów, kamera samochodowa to dziś absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego auta. Na naszych drogach nie brakuje ani szarżujących husarzy, ani kierowców typu  “śmiało, zmieścisz się”, i dlatego dobry rekorder będzie stanowił niezbity dowód dla ubezpieczyciela w przypadku niefortunnej stłuczki. Na GearBest znajdziecie duży wybór kamer do auta, a ten asortyment został właśnie powiększony przez Alfawise G70 – niedrogą i dobrą kamerę z kondensatorem. Zobaczcie parametry i przeczytajcie naszą recenzję.

Alfawise G70 – Główne funkcje

CechaParametry
Sensor obrazowySony IMX 323 1/2.7”
ProcesorNovatek 96658
Rozdzielczość obrazu1080p
Pole nagrywania170 stopni
Wyświetlacz2.45” IPS
Pamięć wewnętrzna1 GB (rozszerzalna o 64 GB kartą pamięci)
ZasilanieKondensator (gniazdo zapalniczki)
ŁącznośćWiFi, Wyjście HDMI
Wymiary7.00 x 5.00 x 3.50 cm
Waga61 g
Zawartość opakowania1 x Kamera, 1 x Uchwyt z przyssawką, 1 x Taśma dwustronna, 1 x Kabel USB, 1 x Ładowarka samochodowa, 2 x Naklejka elektrostatyczna, 1 x Instrukcja w języku angielskim
Alfawise G70

Wady i zalety

  • Znakomita jakość obrazu 1080p

  • Bezpieczne rozwiązanie z kondensatorem zamiast baterii

  • Duży kolorowy wyświetlacz do sterowania

  • Skutecznie nagrywa także w nocy

  • Kompaktowy design

  • Świetna cena w stosunku do możliwości

  • Brak baterii może być jednocześnie wadą – nie podtrzymuje zasilania po odłączeniu od gniazda zapalniczki samochodowej

Alfawise G70

Możliwości nagrywania

Jakość obrazu rejestrowanego za pomocą kamery samochodowej jest najważniejsza. Od tego, czy widoczne będą tablice rejestracyjne i inne szczególne znaki auta może zależeć przyznanie odszkodowania albo orzeczenie o winie przez sąd w przypadku sporu dwóch kierowców kto zawinił. Nie warto oszczędzać tutaj na jakości: szczególnie że Alfawise G70 wcale nie jest droga, a oferuje nawet lepszą jakość niż popularna Xiaomi 70mai. Na końcu tej recenzji znajdziecie zresztą nieedytowany film z porównaniem możliwości obu rekorderów.

Natywna rozdzielczość 1080p w 30 klatkach na sekundę jest standardem, ale w odróżnieniu od starszych kamer, szczegóły tu są ostre i wyraźne, nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, takich jak opady deszczu. Sprawdzony sensor obrazowy SONY IMX 323 w połączeniu z obiektywem f/1.5 o FOV 170 stopni umożliwia nagranie obrazu z szerokiego kąta drogi, a nawet z pobocza. Ma ona nawet możliwości ograniczonej noktowizji. Pliki zapisywane są następnie na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 64 GB.

kamera samochodowa Alfawise G70

Sterowanie

Duży i kolorowy wyświetlacz dotykowy IPS 2.45 cala dorównuje kontrastem i responsywnością ekranom z dobrych telefonów komórkowych i umożliwia obsługę kamery. W odróżnieniu od rekordera Xiaomi 70mai, interfejs użytkownika dostępny jest tu w kilkunastu językach, w tym także po polsku. Transfer plików jest bardzo szybki, ponieważ do przesyłu używane jest tu WiFi. W celu udostępnienia plików wystarczy zainstalować aplikację LuckyCam, działającą pod Androidem albo iOS i już otrzymujemy łatwy dostęp do zapisanych w pamięci filmów.

Obsługę upraszcza jeszcze nagrywanie w pętli, automatycznie kasujące najstarsze nagrania oraz akcelerometr. Ten czujnik wykrywający wstrząsy blokuje ostatni film, uniemożliwiając jego przypadkowe skasowanie, zabezpieczając dowody w razie wypadku.

Alfawise G70

Montaż

Instalacja jest bezproblemowa i zajmuje dosłownie 5 minut. W celu montażu należy oczyścić przednią szybę i zamontować przyssawkę z uchwytem pod lusterkiem. Do uchwytu dołączamy kamerę, którą należy połączyć kablem z gniazdem zapalniczki i gotowe – możemy już nagrywać. Alternatywnie, w pudełku znajdziemy też naklejkę elektrostatyczną, która nie trzyma się szyby tak mocno jak przyssawka, ale zajmuje mniej miejsca i ogranicza w mniejszym stopniu widoczność.

Kamera różni się także pod względem zasilania w stosunku do innych konstrukcji. Na ogół elementem trzymającym napięcie jest bateria, a tutaj zastosowano duży kondensator. Normalnie, nie zauważylibyście nawet różnicy, ale w jednym wypadku kondensator sprawdza się lepiej od zwykłych ogniw litowo-jonowych. Wnętrze samochodu nagrzewa się latem i szybki wzrost temperatury nawet powyżej 60 stopni Celsjusza może spowodować zapłon baterii i pożar samochodu. Kondensator jest natomiast całkowicie bezpieczny i ponieważ rozładowuje się w kilka sekund od odcięcia zasilania, nie może on wybuchnąć.

Podsumowując

Bezpośredni konkurent tego rekorder Xiaomi 70mai jest po prostu mniej udaną kamerą starszego typu, która przegrywa w porównaniu z Alfawise G70 niemal na każdym polu. Kamera Xiaomi nie ma wyświetlacza, oferuje nieco gorszą jakość filmów, a także działa pod kontrolą starszego chipsetu. Jednocześnie obie kamery są mniej więcej w tej samej kategorii cenowej, więc końcowy werdykt jest oczywisty – wygrywa Alfawise G70. Jeśli akurat szukacie dobrej kamery do samochodu, warto kupić ją na premierę na GearBest aby skorzystać z promocji. Szerokiej drogi!

Gdzie Kupić?

Kamera Samochodowa Alfawise G70 dostępna jest na GearBest w świetnej cenie 142,79 zł z tanią wysyłką do Polski. Promocyjna cena obowiązuje tylko w tym tygodniu, zachęcamy więc do szybkich zakupów.

Kup kamerę samochodową Alfawise G70