Kamera samochodowa Xiaomi: Nagrywaj w HD każdą trasę

kamera samochodowa Xiaomi

Kamera samochodowa to sprzęt jaki powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego auta. Dobry rekorder potrafi zarejestrować niebezpieczne sytuacje, zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, może być dowodem w sprawach sądowych dotyczących kolizji albo mandatów drogowych i ma jeszcze mnóstwo innych, przydatnych zastosowań. W sklepach znajdziemy wiele kamer samochodowych, ale jeśli zależy wam na jakości i niezawodności, warto wybrać dobrą i niedrogą kamerę Xiaomi. Oto czym charakteryzuje się ten sprzęt przydatny na wyjazdy w każdą trasę.

Specyfikacja

CechaParametry
Rozdzielczość nagrywania1920 x 1080 px
Sensor obrazowySONY IMX323
Pole nagrywania130 stopni
Format kodeka wideoH.264
Karta pamięciMicro SD do 64 GB
ŁącznośćWiFi 2.4 GHz
Dodatkowe funkcjonalnościCzujnik grawitacji, nagrywanie w pętli
AplikacjaAndroid
Długość kabla3,5 metra
Bateria240mAh
Wymiary, waga10.00 x 5.50 x 3.20 cm, 70 gram
Zawartość pudełka1 x Kamera, 1 x Ładowarka samochodowa, 1 x 3.5m kabel zasilający Micro USB, 1 x Instrukcja w języku chińskim
kamera samochodowa Xiaomi recenzja

Wady i zalety

  • Szeroki kąt nagrywania 130 stopni sprawia, że nie umknie ci żaden szczegół

  • Jakość filmów HD

  • Nagrywanie w pętli upraszcza obsługę

  • Długi kabel zasilający umożliwia łatwe podłączenie do gniazda ładowarki samochodu

  • Czuły sensor SONY zapewnia wysoką jakość także podczas jazdy w nocy

  • Połączenie WiFi umożliwia szybki transfer filmów i podgląd w czasie rzeczywistym

  • Komendy głosowe tylko w języku chińskim

  • Obecnie brak aplikacji iOS (ma ukazać się później)

kup kamerę do samochodu Xiaomi

Możliwości nagrywania

Sensor obrazowy SONY IMX323 pozwala na nagrywanie filmów w znakomitej jakości HD, z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Dzięki wydajnemu procesorowi graficznemu Mstar filmy są zapisywane płynnie w 30 klatkach na sekundę i kodowane przy użyciu kodeka H.264, dzięki czemu zajmują mało miejsca na karcie pamięci o pojemności do 64 GB. Szeroki kąt nagrywania 130 stopni gwarantuje, że kamera zarejestruje wszystkie szczegóły i nawet filmy nagrywane w nocy albo przy mocnym zachmurzeniu prezentują nasycone kolory, wysoki kontrast i widoczne detale.

rekorder samochodowy Xiaomi

Obsługa i sterowanie

Kamera pracuje domyślnie w pętli, co oznacza, że stare nagrania są automatycznie kasowane. Ułatwia to i przyspiesza obsługę i sprawia, że pliki filmowe możemy skopiować dopiero w momencie gdy będą nam one potrzebne. Jeśli kamera nie nagrywa w danym momencie, wbudowany sensor grawitacji natychmiast uruchamia nagrywania po zarejestrowaniu wstrząsu, na przykład gdy gwałtownie hamujemy albo w momencie kolizji z innym pojazdem.

Ciekawą funkcjonalnością są także komunikaty głosowe, które pozwalają rozpocząć i zatrzymać nagrywanie oraz wykonać zdjęcie albo włączyć i wyłączyć WiFi przy pomocy komend mówionych. Choć ta kamera nie ma wyświetlacza, status oznajmiany jest przez diodę w postaci kolorowego pierścienia na obudowie, przyjmującego różne barwy w zależności od stanu pracy.

Nagrane filmy i zdjęcia możemy przeglądać bezpośrednio na telefonie, bez konieczności podłączania kamery kablem, za pośrednictwem szybkiego połączenia WiFi. W tym celu należy zainstalować w telefonie aplikację, która umożliwi także sterowanie zaawansowanymi ustawieniami rekordera. Warto wspomnieć, że nie współpracuje ona z telefonami iPhone, ponieważ oprogramowanie nie jest jeszcze dostępne na system iOS, ale zgodnie z zapowiedziami ma się to wkrótce zmienić.

Urządzenie mocuje się bardzo łatwo do szyby i ponieważ ma regulowany kąt wychylenia, można je dostosować tak, aby jak najlepiej obejmowało obiektywem sytuację na drodze. Zasilanie następuje z gniazda zapalniczki samochodowej i dostarczany kabel o długości 3.5 metra jest wystarczająco długi, aby można go było dostosować do każdego pojazdu.

Podsumowując

Czy zatem kamera samochodowa Xiaomi to sprzęt idealny? Niemal! Właściwie jedyną wadą tego sprzętu jest to, że komunikaty głosowe są dostępne tylko w języku chińskim i podczas jazdy będzie towarzyszył nam miły kobiecy głos, który jednak będzie niezrozumiały dla użytkowników nie komunikujących się w tym języku. Nie przeszkadza to jednak zbytnio, ponieważ nie jest to istotna funkcjonalność kamery, a komunikaty można wyłączyć w zaawansowanych ustawieniach w aplikacji. Do opakowania również dołączona jest tylko instrukcja w języku chińskim, ale na szczęście Xiaomi przygotowało instrukcję angielską którą można przeczytać online, pod tym adresem. Polecamy ten rekorder początkującym i zaawansowanym kierowcom, którzy docenią dobrą jakość nagrań, prostotę obsługi i wysoką jakość w świetnej cenie, do której przyzwyczaiło nas Xiaomi.

Gdzie Kupić?

Kamera samochodowa Xiaomi jest dostępna na GearBest w promocyjnej cenie 124.84 złote z darmową wysyłką do Polski. Teraz możecie ją także zamówić z polskiego magazynu GearBest G-W-4 z szybką krajową wysyłką bez formalności celnych.

Kup kamerę samochodową Xiaomi
By |2018-02-07T17:44:49+00:00February 7th, 2018|Elektronika i Gadżety|0 Comments

Leave A Comment