Klawiatura gamingowa Kingston HyperX Mars: Unboxing

Klawiatura Kingston HyperX

Kingston jest najbardziej znany na naszym rynku jako producent pamięci RAM i dysków zewnętrznych, ale nie wszyscy wiedzą, że w swojej ofercie ma też markę gamingową HyperX w ramach której produkowane są świetne myszy, słuchawki i klawiatury dla graczy. Klawiatura HyperX Mars to najwyższy standard i sprzęt segmentu premium przeznaczony dla graczy którzy wymagają absolutnej niezawodności i najlepszych osiągów, aby zapewnić sobie przewagę w sieciowych pojedynkach.

Kingston HyperX Mars – Główne funkcje

CechaParametry
PodświetlenieRGB, 16 milionów kolorów
InterfejsKablowy, USB 2.0
Liczba klawiszy104
Wytrzymałość przycisków50 milionów przyciśnięć
Czas odpowiedzi1 ms
Waga0.91 kg
Wymiary47.20 x 13.50 x 3.60 cm
Zawartość opakowania1 x Klawiatura, 1 x Instrukcja w języku angielskim
klawiatura gamingowa Kingston

Klawiatura gamingowa HyperX Mars: Unboxing

Klawiatura zapakowana jest w standardowe pudełko zawierające poglądowe zdjęcia i informacje techniczne.

klawiatura Kingston HyperX

Z boku pudełka zaprezentowana jest lista czołowych drużyn e-sportowych jakie sponsoruje Kingston i które używają sprzętu HyperX. Wśród logotypów widnieje również Intel Extreme Master – najważniejsze mistrzostwa świata w grach takich jak Counter Strike i World of Tanks.

drużyny

W środku znajdziemy klawiaturę zabezpieczoną warstwą folii, kartonu i amortyzujących gąbek – z pewnością nie ulegnie nawet zarysowaniu w transporcie.

klawiatura dla graczy GearBest

Kompletne opakowanie zawiera klawiaturę, odczepianą podkładkę pod nadgarstki, broszurkę Quick Start oraz ulotkę z podziękowaniami od producenta. Na uwagę zasługuje oczywiście znakomite wykonanie sprzętu, w tym wtyk USB z pozłacaną końcówką. Wewnątrz opakowania znajdziemy także nadrukowaną ciekawą informację, że nasz sprzęt przeszedł testy i nie przekracza norm PCBA zawartości metali ciężkich takich jak kadm.

Wady i zalety

  • Anty-ghosting i błyskawiczna reakcja 1ms dla najlepszej wydajności w grach

  • Wiele trybów podświetlenia RGB w 16 milionach kolorów

  • Odczepiana podkładka na nadgarstki

  • Mechaniczne przyciski można łatwo wyjmować i posiadają wytrzymałość 50 milionów kliknięć

  • Świetne wykonanie

  • Mimo jakości premium jest tańsza od podobnych klawiatur gamingowych

  • Ciężka

  • Dość dziwna czcionka na przyciskach

Wydajność w grach i możliwości

Powiedzmy sobie szczerze – gracze kupują sprzęt gamingowy aby zyskać choć odrobinę przewagi nad przeciwnikami albo wyrównać szanse i z pewnością jest to sprzęt dla e-sportowych profesjonalistów. Czas reakcji zminimalizowany jest do 1 ms, a funkcja antyghostingu zabezpiecza przed blokowaniem się klawiszy na skutek wciśnięcia kilku przycisków jednocześnie. Przyciski działają bardzo płynnie i sprawdzają się świetnie zarówno podczas gry, ale również podczas pisania na komputerze. Gdy przestawicie się choć raz ze zwykłej klawiatury na sprzęt Kingstona, od razu poczujecie różnicę!

Ciekawą funkcja jakiej nie znajdziemy w zwykłych klawiaturach jest Tryb Gry uruchamiany przez kombinację FN+F12. Z pewnością zdarzyło wam się nieraz w ferworze walki włączyć przycisk Windows, co spowodowało wyjście do pulpitu, a nawet niekiedy zawieszenie gry. Tryb Gry blokuje sprzętowo przycisk Windows, uniemożliwiając taki wypadek.

klawiatura gamingowa Kingston

Podświetlenie RGB

Podświetlenie RGB wygląda rewelacyjnie – jest intensywne, kolorowe i zdecydowanie nadaje temu sprzętowi agresywnie przyjemnego charakteru. Oczywiście można nim dowolnie sterować, a także całkowicie wyłączyć. Sterowanie świeceniem klawiatury jest możliwe już przez kombinację klawiszy. Na przykład FN+ Page Up/Page Down steruje trybem podświetlenia, a FN + klawisze kursora regulują poziom jasności. Do wyboru mamy tu aż sześć trybów podświetlenia, wśród których znajdziemy m.in. falę kolorów od lewej do prawej, świecenie jednym kolorem, czy nasz ulubiony tryb “oddychających” diod LED, spotykany często w myszkach i słuchawkach gamingowych. Bardzo efektownie wygląda też długi pasek świetlny, zlokalizowany u dołu klawiatury pod spacją.

Sterowniki nie są dołączane w opakowaniu w formie płyty CD i należy je ściągnąć ze strony Kingstona, co zresztą polecamy aby uzyskać pełne możliwości kontrolowania podświetlenia i kilka dodatkowych funkcji. Umożliwiają one m.in. określenie dowolnego koloru świecenia dla każdego z klawiszy, co pozwala na całkowitą customizację klawiatury do swoich potrzeb.

Wykonanie i trwałość

Ta klawiatura wyposażona jest w mechaniczne przyciski Outemu, które oprócz tego że są niezwykle wytrzymałe i działają z satysfakcjonującymi, dość głośnymi kliknięciami, to dają się wymieniać. Kingston zresztą ma je osobno w sprzedaży i możecie zmienić np. często używaną w grach kombinację klawiszy WSAD na czerwony kolor dla szybszej identyfikacji. Według producenta, wytrzymałość całego sprzętu szacowana jest na 50 milionów wciśnięć – więc o ile nie jesteście zawodowymi graczami e-sportu, to nie powinna się zużyć wcześniej niż za 10 lat. Wyjmowalne przyciski mają również tą zaletę, że można je łatwo czyścić – pamiętajcie, aby to co jakiś czas robić, bo na klawiaturach jest dużo mikrobów!

Kabel z oplotem jest tu długi na 1.8 metra, więc z pewnością nie będziecie musieli go przedłużać podłączając go do komputera stacjonarnego, a wtyk USB jest pozłacany, co pozwala na zmniejszenie oporu elektrycznego i potencjalnie lepszą responsywnosć. Wierzch klawiatury wykonany jest z plastiku, ale jej wewnętrzna konstrukcja jest metalowa, co dodaje ciężaru i zmniejsza awaryjność. Mamy tu również podkładkę pod nadgarstki, ułatwiającą przetrwanie i zmniejszającą możliwość wystąpienia zawodowej choroby graczy komputerowych (i tenisistów) jaką jest zespół cieśni nadgarstka. Podkładka jest odczepiana, więc można ją usunąć jeśli nam przeszkadza albo nie mamy wystarczająco dużo miejsca na biurku.

klawiatura gamingowa Kingston

Podsumowując

Kingston HyperX Mars to jedna z najlepszych klawiatur jakie znajdziecie na GearBest. Działa znakomicie, w pełni zasługuje na miano sprzętu gamingowego i nieprzypadkowo grają na niej mistrzowie e-sportu. Jest również niezwykle wytrzymała, będzie wam służyć wiele lat (Kingston udziela dwuletniej gwarancji) i znacznie bardziej opłaca się kupić tak dobrą klawiaturę niż ciągle wymieniać szybko psujące się tanie akcesoria no-name. Polecamy nie tylko graczom!

Gdzie Kupić?

Klawiatura Kingston HyperX Mars dostępna jest na GearBest w cenie 258,02 złote. Warto dodać, że oficjalnie Kingston nie prowadzi dystrybucji tych klawiatur na Europę i możną ją kupić tylko na GearBest (a w konkurencyjnych chińskich sklepach internetowych jej cena jest znacznie wyższa, około 350 złotych). Darmowa wysyłka rejestrowana do Polski.

Kup klawiaturę Kingston HyperX Mars
By |2018-05-28T15:07:16+00:00May 28th, 2018|Elektronika i Gadżety, Zakupy na GearBest|0 Comments

Leave A Comment