Lampa Xiaomi Philips Zhirui recenzja

Partnerstwo Xiaomi i Philipsa, dawniej holenderskiego, a obecnie już chińskiego producenta oświetlenia zaowocowało powstaniem wielu wspaniałych designerskich lamp, takich jak opisywana przez nas poprzednio lampa biurkowa Eyecare Smart 2, łączących w sobie prostotę użytkowania, możliwości sterowania przy pomocy smartfona i bogate możliwości oświetleniowe. Najnowszy model Xiaomi Philips Zhirui to nietuzinkowe oświetlenie do sypialni z możliwością bezskokowej regulacji barwy i natężenia światła, pozwalające wytworzyć nastrój w domu na życzenie.

Lampa Xiaomi Philips Zhirui: Unboxing

lampa Xiaomi Philips

Lampa trafiła do nas w nieco obitym pudełko, ale jego zawartość jest wewnątrz znakomicie zabezpieczona, a więc nie musicie się obawiać że w środku coś zostanie uszkodzone. Na estetycznie wyglądającym białym pudełku są nadrukowane parametry urządzenia, w tym wymagania dotyczące sieci i telefonu do sterowania przy pomocy aplikacji.

spód lampy

Na spodzie lampy znajdują się informacje dotyczące zasilania oraz logotypy certyfikatów tego urządzenia. Spodnia część wykonana jest z szarej gumy, co stabilizuje lampę i sprawia, że nie będzie ślizgać się na blacie.

zbliżenie

A oto zbliżenie na którym widać port zasilania USB Type-C oraz podwójne szkło którym pokryta jest lampa. Wygląda całkiem nieźle, ale najlepszy efekt zobaczymy gdy ją i uruchomimy.

Domyślny kolor beżowy wygląda rewelacyjnie, daje dostateczną ilość światła aby czytać, ale jednocześnie nie jest zbyt mocny aby był męczący, ponieważ oświetlenie jest efektywnie rozproszone na całą długość lampy.

lampa philips xiaomi

Wystarczy przekręcić obudowę aby uzyskać ten uspokajający kolor zielony w bezskokowej regulacji barw…

różowa lampa Xiaomi

…albo nastrojowy różowy. W praktyce, możecie wybierać spośród pełnej palety barw RGBW i otrzymać taki kolor jaki tylko zechcecie. Możliwości są nieskończone!

Specyfikacja

CechaParametry
Moc12 W
TrybyNocny, Sen, Przebudzenie, Presety scen
SterowaniePrzycisk na obudowie, aplikacja
Zasilanie5V, USB Type-C
Temperatura kolorów1700K-6500K
Zakres kolorówPełny RGBW
WiFiIEEE 802.11b / g / n 2.4GHz
Bluetooth4.2
Wymiary10.80 x 10.80 x 22.50 cm
Waga1 kg
Zawartość pudełka1 x Lampa, 1 x Zasilacz, 1 x Instrukcja w języku chińskim
Oświetlenie Xiaomi Philips Zhirui

Wady i zalety

 • Nie tylko lampa, ale też element wystroju wnętrz

 • Dowolny wybór koloru oświetlenia i łatwe sterowanie

 • Aplikacja zawiera jeszcze więcej trybów świecenia

 • Naturalne światło które może cię budzić lub usypiać

 • Kabel można odłączać

 • Sterowanie WiFi i Bluetooth, można dołączyć ją do urządzeń inteligentnego domu w aplikacji Xiaomi Smart Home

 • Instrukcja tylko w języku chińskim

 • Brak zasilania bateryjnego

Oświetlenie Xiaomi Philips Zhirui

Możliwości oświetleniowe

Gwarancję wysokiej jakości świecenia oraz wytrzymałości diod LED na zużycie zapewnia Philips i na oświetlenie składają się tu 24 ukryte w obudowie wielokolorowe diody LED o łącznej mocy 12 W. Lampa Zhirui potrafi świecić w każdym z 16 milionów kolorów z palety RGB, a oprócz tego może dostosowywać parametry świecenia automatycznie dzięki czujnikowi światła. Diody zapewniają bardzo wytrzymałe i ekologiczne źródło światła i w odróżnieniu od zwykłych żarówek będą nieprzerwanie działać przez tysiące godzin. Energooszczędność zapewnia zasilanie zwykłym zasilaczem 5V i choć nie ma tu wbudowanej baterii, to istnieje możliwość korzystania z niej bez kabla, na przykład przez podłączenie powerbanku – najlepiej o wysokiej pojemności. Jest to urządzenie przeznaczone do sypialni i do salonu, a więc z pewnością nie do pracy biurowej, ale natężenie oświetlenia jest na tyle mocne, że można wieczorem czytać przy niej książkę.

Sterowanie

Sterowanie jest tu uproszczone i efektywne i odbywa się za pomocą kombinacji tylko jednego przycisku w połączeniu z przekręcaniem obudowy. Dostępne są tu następujące możliwości:

 • Przekręcenie obudowy powoduje płynną zmianę jasności, czyli natężenia światła. Maksymalna moc diod to 12W, co odpowiada mniej więcej 60W dla żarówek starego typu.
 • Przekręcenie obudowy wraz z przytrzymaniem przycisku powoduje płynną zmianę kolorów. Pula kolorów RGBW zapewnia wybór każdej dostępnej barwy. Jeśli chcecie wybrać bardziej szczegółowo kolor, możecie zrobić to w aplikacji.
 • Kliknięcie przycisku powoduje włączenie lub wyłączenie zasilania.
 • Podwójne kliknięcie powoduje przełączenie z trybie kolorów na ciepłe światło słoneczne i odwrotnie.
 • Przyciśnięcie przez trzy sekundy powoduje włączenie trybu nocnego, automatycznie dostosowującego się do oświetlenia.

Oprócz tego, aplikacja Xiaomi Yeelight zapewnia jeszcze bogatsze możliwości sterowania.  Adres bezpłatnej aplikacji znajdziecie w instrukcji, w formie kodu QR którego zeskanowanie prowadzi do Sklepu Google albo AppStore dla iPhone’a. Umożliwia ona dokładny wybór koloru świecenia oraz dostęp do dodatkowych trybów. Wśród nich znajdziecie m.ni. tryb nocny, tryb budzenia (stopniowo zwiększający natężenie świecenia o wybranej godzinie) oraz gotowe presety scen, takie jak “romantyczny wieczór” albo “ciepły dom”. Co ważne, lampa Zhirui obsługuje zarówno połączenie WiFi jak i Bluetooth, dzięki czemu może być sterowana także poza domową siecią bezprzewodową.

lampa Xiaomi wielokolorowa

Design i wykonanie

Lampa Zhirui posiada nietypowy kształt cylindra, wewnątrz którego ukryte jest oświetlenie LED. Indywidualne diody LED są tu jednak niewidoczne, ponieważ schowano je w osłonie na którą składają się dwie warstwy: wewnętrzna z mlecznego szkła i zewnętrzna z przezroczystej plexi. Rozpraszają one równomiernie światło i sprawiają, że oświetlenie jest nastrojowe, niezależnie od dobranego koloru i natężenia świecenia. Przycisk sterujący jest wkomponowany w górną część obudowy, a jedynym dekoracyjnym elementem jest logo Philipsa, umieszczone na dole lampy. Cała konstrukcja wygląda minimalistycznie, sprawia wrażenie absolutnie sprzętu premium i będzie pasować do każdego wnętrza. Urządzenie jest ciężkie, waży 1 kilogram i nie będzie się przewracać, a do tego spód pokryty jest gumą która nadaje mu przyczepność do podłoża.

Projektanci zdecydowali się tu na rezygnację z dołączonego na stałe kabla, zamiast tego zastępując go odczepianym kabelkiem interfejsu USB Type-C z zasilaniem ze standardowego zasilacza urządzeń mobilnych 5V. Po stronie przeciwnej od wtyku zasilania znajduje się czujnik oświetlenia, wykorzystywany w niektórych trybach świecenia które możemy ustawić w aplikacji. Podobnie jak w przypadku wielu innych urządzeń Xiaomi przeznaczonych na rynek chiński, w komplecie nie dostajemy zasilacza z europejską końcówką, a jedynie z chińską, dlatego niezbędne będzie dokupienie przejściówki dostępnej dosłownie za kilka złotych na GearBest lub w elektromarketach.

lampa Xiaomi sklep

Podsumowując

Lampa Xiaomi Philips Zhirui to idealna lampka którą możemy umieścić przy łóżku lub w salonie. Nieskończona liczba kolorów do wyboru i prosta regulacja oświetlenia sprawia, że jest bardzo praktyczna, a luksusowy wygląd z osłoną z podwójnego szkła doda szyku każdemu domowi. To nowoczesne inteligentne oświetlenie które jest jednocześnie elementem minimalistycznego wystroju wnętrz posiada tylko drobne wady. Brak instrukcji w języku angielskim (aplikacja jest jednak całkowicie zangielszczona, a nawet spolszczona), chińska wtyczka zasilania (konieczna jest przejściówka) i brak wbudowanej baterii nie wpływają jednak na końcową ocenę, która brzmi: piątka z plusem!

Gdzie Kupić?

Lampa Xiaomi PHILIPS Zhirui dostępna jest na GearBest w promocyjnej cenie 305,57 zł z darmową rejestrowaną wysyłką do Polski. Kliknij w przycisk poniżej aby przejść na stronę produktu i sprawdzić dostępne formy wysyłki.

Kup lampę Xiaomi Philips Zhirui