tv box magicsee N5

Na GearBest nie brakuje dobrych TV Boxów, ale najnowszy MAGICSEE N5 wyróżnia się wysoką wydajnością i dobrą ceną. Jeśli zatem chcielibyście zamienić swój telewizor w domowe centrum multimedialne, polecamy wam ten niedrogi sprzęt z szybkim połączeniem sieciowym i procesorem pozwalającym na odtwarzanie filmów z lokalnego dysku lub online w jakości Ultra HD 4K i 60 klatkach na sekundę.

Magicsee N5: Główne funkcje

CechaParametry
CPUAmlogic S905X
RAM2 GB
Pamięć wewnętrzna16 GB
OS7.1.2
Bluetooth4.1
GPUMali 450Penta Cora 750 MHz
WiFi2.4GHz +5GHz
Ethernet100 Mbps
Pobór mocy2 W
InterfejsAV, Zasilanie DC, HDMI, RJ45, SPDIF, Karta TF, USB 2.0 x2
Wymiary10.80 x 10.80 x 2.00 cm
Waga200 gram
Zawartość pudełka1 x TV Box, 1 x Pilot, 1 x Zasilacz, 1 x Kabel HDMI, 1 x Instrukcja w języku angielskim
tv box magicsee N5

Wady i zalety

  • Niezła wydajność

  • Odtwarza całkowicie płynnie w 4K

  • Szybko działający internet

  • Dobry design z zegarem LED na obudowie

  • Bardzo atrakcyjna cena w stosunku do możliwości

  • Starsza wersja Androida

tv box na gearbest

Możliwości odtwarzania i wydajność

Magicsee N5 wyposażony jest w sprawdzoną i sprawnie działającą kombinację sprzętową czterordzeniowego procesora Amlogic S905X oraz pięciordzeniowego układu graficznego Mali 450. Choć nie jest to najpotężniejszy hardware jaki znajdziemy w TV Boxach – Mali 450 ma już sześć lat – to jest on całkowicie wystarczający aby uruchomić filmy w najwyższej jakości 4K enkodowane przez H.265 i to w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, przynajmniej przy odtwarzaniu z lokalnego dysku. Możecie tu więc liczyć na odtwarzanie bez frame skippingu, zawieszeń oraz uciążliwego buforowania, odbierającego radość z filmowego seansu, szczególnie jeśli dysponujemy szybkim routerem WiFi.

Pudełko działa pod Androidem 7.1.2., co oznacza, że można na nim instalować dowolne aplikacje ze sklepu Google, w tym dodatkowe odtwarzacze, kodeki do bardziej egzotycznych formatów (choć domyślnie powinien on odtwarzać >95% filmów jakie na niego załadujemy), a nawet gry w które możemy zagrać na telewizorze. Świetny pomysł na zakup na prezent na urodziny. 2 GB RAM umożliwia sprawny multitasking, co jest szczególnie ważne o ile zdecydujemy się na wykorzystanie możliwości tego sprzętu nie tylko jako odtwarzacz multimedialnego, ale także przeglądarki internetowej.

tv box na gearbest

Łączność i interfejs

Szybkie połączenie internetowe zapewnia tutaj dwukanałowe WiFi 2.4 GHz / 5 GHz oraz kablowy Ethernet, nie zawsze udostępniany w TV Boxach, działający z maksymalną szybkością 100 Mbps. Pliki możemy trzymać na wewnętrznym dysku o pojemności 16 GB, jednak sporą część miejsca zajmuje system operacyjny i domyślnie zainstalowane aplikacje, a więc warto od razu zwiększyć dostępne miejsce. Możemy to zrobić na kilka sposobów: najprostszy z nich to dodanie karty pamięci – maksymalna obsługiwana pojemność to 64 GB. Pliki można również trzymać na zewnętrznym dysku albo pendrajwie, który możecie wpiąć do jednego z trzech portów USB. Istnieje w końcu również możliwość skorzystania z jednej z usług file sharingu w chmurze, która będzie funkcjonować tu sprawnie dzięki szybkiemu modemowi WiFi. Dzięki wygodnym połączeniom Miracast, DLNA i Airplay ten TV Box może pośredniczyć w komunikacji z telewizorem, wyświetlając bezprzewodowo klon obrazu (maksymalnie 1080p).

W komplecie otrzymujemy ładnie wyglądającego pilota, komunikującego się z procesorem za pośrednictwem połączenia IR i pozwalającego na sterowanie interfejsem użytkownika oraz dostęp do wszystkich jego funkcji. Będziecie mogli oglądać zawody sportowe czy też  ulubione filmy. Jeśli chcielibyście wycisnąć z TV Boxa jeszcze więcej i korzystać z niego jak z komputera z systemem Android, polecamy wam natomiast kupno air mouse albo pilota z klawiaturą Bluetooth, które także znajdziecie na GearBest.

tv box na gearbest

Wygląd i budowa

Magicsee N5 jest zamknięty w estetycznej, niewielkiej i częściowo polakierowanej obudowie w kolorze czarnym. Będzie wyglądać ładnie na każdej półce, szczególnie że posiada zegarem LED z niebieskimi diodami, wskazujący aktualną godzinę. W komplecie nie ma specjalnego uchwytu do przykręcenia do ściany, spotykanego w niektórych TV Boxach.

Nie zauważyliśmy także, aby urządzenie resetowało się w losowych momentach, co oznacza że zostało zaprojektowane tak aby się nie przegrzewać podczas pracy. Pobór mocy jest również niewielki i ten TV Box zasilany jest standardowym zasilaczem 5V/2A.

Podsumowując

To nieduże pudełko kryje w sobie moc możliwości i pod względem parametrów odtwarzania może konkurować z droższymi TV Boxami. Ma wszystko czego możemy oczekiwać od multimedialnego centrum rozrywki. Magicsee N5 jest solidnie wykonany, ma szybkie WiFi i cieszy wyglądem. Świetny sprzęt do oglądania Netflixa, Youtube albo filmów z dysku w 4K na dużym ekranie, a może nawet do gier Android!

Gdzie Kupić?

TV Box MAGICSEE N5 dostępny jest na GearBest w obniżonej cenie cenie 132,57 zł z z kuponem GBN5. Kupon będzie działał tylko do 26 sierpnia, więc zachęcamy do szybkich zakupów.