przesylka Gearbest

Kupując w GearBest możesz wybierać spośród wielu typów dostawy, różniących się czasem dostarczenia przesyłki, kosztami, możliwością śledzenia paczki i jeszcze innymi parametrami. Oferujemy darmowe wysyłki pocztowe z Chin, ale także szybsze, choć płatne wysyłki kurierskie z Europy. Jeśli wydaje ci się to dość skomplikowane i nie wiesz jaką metodę wybrać oraz czym różnią się te rodzaje przesyłek, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Przedstawimy tutaj różne metody dostawy paczek do Polski oraz przekażemy kilka wskazówek dotyczących wyboru rodzaju przesyłki.

Darmowa wysyłka i stała cena dostawy

dostawa z GearBest

Podstawowe metody płatności na GearBest

Domyślną metodą dostawy na GearBest jest darmowa lotnicza przesyłka nierejestrowana (“Unregistered Air Mail”). Ta najbardziej atrakcyjna cenowo opcja świetnie nadaje się do zamówień o mniejszej wartości, ponieważ nie zapłacisz za wysyłkę i zamówienia przedmiotów tańszych są bardzo korzystne. Przesyłka jest dostarczana bezpośrednio przez listonosza do skrzynki odbiorcy w Polsce, a jeśli paczka jest zbyt duża, listonosz zostawi awizo z informacją o tym, że przesyłka nie mieści się w skrzynce i należy ją odebrać na poczcie. Pamiętaj jednak, że ten typ paczki nie posiada numer śledzenia – kodu trackingowego, a więc w razie jej zagubienia na którymś z etapów podróży nie będzie można określić kto ją zgubił – a droga z Chin do Polski może być całkiem długa!

Z tego powodu, jeśli chcesz upewnić się, że przesyłka do ciebie dotrze i zamawiasz przedmiot o większej wartości (na przykład nowy model telefonu Xiaomi), zalecamy skorzystanie z przesyłki rejestrowanej (“Registered Air Mail”). Jak widać na zrzucie ekranu powyżej, w tym przykładzie zwiększy to koszt zamówienia tylko o 4,11 złotych, a po wysłaniu twojej paczki otrzymasz kod śledzenia który pozwoli ci na sprawdzenie gdzie znajduje się zamówienie, na przykład korzystając z popularnej strony 17track.net. Oczywiście, wartość o jaką powiększona będzie cena zamówienia w przypadku wyboru przesyłki rejestrowanej, zależy od wartości kupowanego produktu.

Dodatkowo, wśród przesyłek rejestrowanych znajdziesz także innych dostawców usług pocztowych, na przykład HongKong Post, Singapore Post czy też Netherland Post. Ci dostawcy wysyłają paczki w ten sam sposób, ale w przypadku dostawców europejskich, takich jak Sweden Post czy Netherland Post, istnieje większa szansa na to, że paczka dojdzie w całości i na czas.

 

Wysyłka kurierska

Wysyłka kurierska (“Expedited Shipping”) to najszybsza, ale i najdroższa spośród dostępnych metod dostawy. Skorzystaj z niej, gdy chcesz mieć największą pewność, że paczka dotrze do ciebie szybko oraz gdy zamawiasz produkty o większej wartości. W przykładach przedstawionych na zrzucie ekranu powyżej, paczkę kurierską możesz odebrać w błyskawicznym tempie nawet od 3 do 7 dni od wysłania przez nas zamówienia – zdążysz więc nawet z prezentem, na którego wręczenie nie zostało ci dużo czasu.

Warto jednak nadmienić, że kurierzy mają prawo pobierać opłaty za obsługę celną oraz za przedstawienie paczki do oclenia, na ogół do kilkudziesięciu złotych. Tą dodatkową kwotę uiszcza się kurierowi przy odbiorze przesyłki. Decydując się więc na wybór wysyłki kurierskiej, warto rozważyć wyższe koszty kontra pewność i szybki czas dostawy.

Zamówienia z magazynu EU

Nie wszystkie przesyłki wysyłane są jednak z Chin. Posiadamy sieć magazynów w różnych krajach, co pozwala nam dostarczać paczki lepiej i szybciej, bezpośrednio z Europy i Polski. Korzyścią z wysyłki z magazynu EU jest znacznie szybszy czas dostawy oraz brak cła, ponieważ kraje Unii Europejskiej znajdują się we wspólnej unii celnej. Wadą tego rozwiązania jest nieco wyższy koszt dostawy, jednak zalecamy zamawianie z magazynów EU produktów o wyższej wartości oraz tych, które chcemy aby były dostarczone w krótszym czasie. Listę magazynów GearBest, w tym nowy polski magazyn znajdziecie w artykule o magazynach GB.

Po lewej stronie znajdziemy panel z możliwością przełączania się między magazynami. Magazyny oznaczone jako UK oraz ES znajdują się także na terenie Unii Europejskiej, a więc podlegają tym samym zasadom unii celnej.

Skorzystaj z magazynu EU

GearBest to nie tylko magazyny w Chinach, ale także na innych kontynentach, w tym zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej. Dotyczy to tylko niektórych towarów, ale jeśli masz możliwość zakupu produktów z takiego magazynu, warto to rozważyć. A oto jakie zyskasz dzięki temu korzyści:

  • Produkty z magazynu EU nie podlegają ocleniu, ze względu na obecność Polski w strefie Schengen, będącej jednolitym obszarem gospodarczym. Więcej o potencjalnym cle możesz przeczytać w artykule Opłaty Celne: zamówienia z Chin z GearBest.
  • Przesyłka z magazynu EU ze względu na mniejszą odległość geograficzną na ogół dotrze do Ciebie znacznie szybciej niż z Chin

Produkty z magazynu europejskiego oraz z podziałem na inne magazyny możesz przeglądać na stronie magazynów GearBest.

Jeśli czegoś nie wiesz – zapytaj

Na naszym blogu możesz znaleźć wiele artykułów na temat zakupów na GearBest. Możesz w tym celu przejrzeć Przewodnik po wysyłce GearBest. Regularnie dodajemy nowe informacje, więc zaglądaj do nas często. Jeśli nadal nie znasz odpowiedzi na jakieś pytania, możesz zadać je w formie komentarza pod artykułem albo napisać do Działu Obsługi Klienta GearBest.  Powodzenia i życzymy wielu udanych zakupów!

Zobacz inne poradniki GearBest