Inteligentny odkurzacz Minsu

MinSu nie jest jeszcze dobrze znaną u nas marką, ale w Chinach ten producent urządzeń AGD radzi sobie znakomicie, a jego produkty cechuje świetna jakość oraz niewygórowana cena. Najnowszy odkurzacz NV-01 pod względem możliwości i innowacyjnych rozwiązań technicznych może konkurować ze sprzętem marki Roomba albo Xiaomi, a dostępny jest za ułamek ich ceny. Zobaczcie co potrafi to inteligentne pudełko i przekonajcie się, czy ten sprzęt jest przeznaczony do waszego domu.

Inteligentny odkurzacz MinSu NV-01 – Główne funkcje

SprzętParametry
ChipsetARM380S
SensoryŻyroskop, ultradźwięki, podczerwień
Ciśnienie ssania2200 Pa
Moc30 W
Hałas65 db
Czas pracyDo 2 godzin
Bateria2600 mAh Litowo-jonowa
Pojemność zbiornika na kurz500 ml
Pojemność zbiornika na wodę100 ml
Pokonywanie przeszkód15 mm, 15 stopni
Wymiary33.00 x 33.00 x 12.00 cm
Waga2.8 kg
Zawartość opakowania1 x Odkurzacz, 1 x Pilot, 1 x Adapter, 1 x Szczotka czyszcząca, 1 x Ładowarka, 1 x Zbiornik, 2 x Szczotka boczna, 2 x Mop, 2 x Osłona, 1 x Dysza ssąca, 1 x Instrukcja w języku angielskim, 1 x Instrukcja instalacji aplikacji
Inteligentny odkurzacz na GearBest

Wady i zalety

  • Duża moc silnika

  • Nie jeździ w losowych kierunkach, tylko mapuje trasę aby pokryć całą podłogę

  • Całkiem cichy

  • Bogate możliwości sterowania w aplikacji

  • Odkurzanie + czyszczenie na mokro w jednym

  • Super cena w stosunku do możliwości

  • Zbiornik na wodę jest trochę mały

  • System mapowania pomieszczeń nie jest tak dokładny jak w odkurzaczu Xiaomi

Możliwości odkurzania

Wyjściowa moc odkurzania tego robota wynosi 2200 Pa i jego bezszczotkowy silnik znakomicie radzi sobie nawet z większymi zanieczyszczeniami, takimi jak ryż czy pestki dyni rozsypane na podłodze. Efektywnie zamiecie więc wszystkie podłogi, a na precyzję pracy wpływa zastosowanie czujników podczerwieni i ultradźwiękowych emiterów, pozwalających na odtworzenie mapy mieszkania. Algorytm SLAM, jak nazywa się ten system, mapuje dom tak dokładnie, że według producenta pozwala później na dotarcie do 99% powierzchni. W istocie, efektywnie wykonuje on slalom między nogami mebli i nie blokuje się, tak jak tanie modele inteligentnych odkurzaczy. Czujniki znajdujące się na spodzie urządzenia zabezpieczają przed upadkiem ze schodów, a zdolność do pokonywania przeszkód wynosi tu 15 mm wysokości przy maksymalnym nachyleniu 15 stopni.

Po założeniu nakładek myjących, NV-01 może być użytkowany jako mop. W tym celu należy do zbiornika o pojemności 100 ml nalać wodę oraz płynu do mycia podłóg i wybrać odpowiedni tryb sprzątania. Oczywiście, po zakończonej pracy lub zanim wyczerpie się bateria robot sam kieruje się do ładowarki, przygotowując się do kolejnych zadań, a ty możesz udać się na spokojny nocleg. Poza tym, urządzenie jest energooszczędne i pobiera tylko około 30 W podczas sprzątania.

sprzątaj inteligentnym odkurzaczem

Sterowanie

Obsługa jest bardzo prosta: na obudowie znajdują się trzy przyciski, umożliwiające zmianę trybu pracy oraz włączenie cyklu sprzątania, a sterować możemy nim także za pomocą pilota. NV-01 posiada nawet wyświetlacz LCD, który standardowo pokazuje godzinę. Pełnię możliwości zyskujemy jednak w dedykowanym oprogramowaniu dla urządzeń mobilnych. W pudełku znajdziemy instrukcję obsługi aplikacji w języku angielskim zawierającą podstawowe informacje, a także kod QR instalacji. Oczywiście oprogramowanie dostępne jest na telefony i tablety z systemem iOS oraz Android, więc z łatwością uruchomimy je na każdym smartfonie.

Aplikacja umożliwia podgląd mapy mieszkania na podstawie wskazań z czujników podczerwieni i ultradźwięków i umożliwia nam wyznaczenie trasy odkurzania, poprzez oznaczenie które pokoje mają być posprzątane. Co więcej, aplikacja wskaże nam także powierzchnię pozostałą do sprzątania w metrach kwadratowych oraz stan baterii i pozostały czas odkurzania do końca cyklu. Istnieje także możliwość ustawienia harmonogramu pracy, na przykład odkurzanie w każdy poniedziałek i czwartek o 9.00 rano, dzięki czemu robot będzie odkurzał gdy wy będziecie w pracy. Jakby tego było jeszcze mało, można go włączyć do ekosystemu Alexa i sterować za pomocą głosu. Sprytny sprzęt!

inteligentny odkurzacz sklep

Wygląd

Wzornictwo jakie reprezentuje MinSu NV-01 jest całkiem klasyczne i typowe dla podobnych inteligentnych odkurzaczy. Niski profil pozwala na swobodne wjeżdżanie pod krzesła, a nawet pod łóżko, co stanowi dużą przewagę w stosunku do pionowych odkurzaczy, umożliwiając sprzątanie w normalnie niedostępnych powierzchniach. Wierzchnia część jest elegancko wykończona w stylu szczotkowanej stali, a obłe kształty sprawiają, że nieczęsto odbija się od nóg mebli. Szczotki są wymienne, a zbiornik na kurz ma pojemność aż 500 ml, więc nie trzeba go często opróżniać.

Podsumowując

MinSu NV-01 to świetny sprzęt o bogatych możliwościach, który z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Ma właściwie wszystkie funkcje nowoczesnych inteligentnych odkurzaczy – mapuje pokoje, jest sterowany za pomocą aplikacji i głosowo, a nawet posiada mopa dla sprzątania podłóg drewnianych i płytek na mokro. Jeśli dodamy do tego niewygórowaną cenę w promocji, to otrzymamy znakomitego robota i dobry pomysł na prezent gwiazdkowy!

Gdzie Kupić?

Inteligentny odkurzacz MinSu NV-01 jest dostępny na GearBest. Z okazji premiery tylko w dniach od 3 do 9 grudnia możecie kupić go w specjalnej, niższej cenie 617,57 zł. Niedroga wysyłka Priority Line do Polski!