MJX B3 Bugs 3

Producenci quadcopterów z niższej półki cenowej (do 500 złotych) wyposażają te niedrogie konstrukcje w coraz bardziej zaawansowane komponenty, zwiększając osiągi i możliwości dronów. MJX B3 Bugs 3 jest świetnym przykładem tego trendu, ponieważ mimo niewygórowanej ceny, projektantom udało się stworzyć drona wyścigowego o ponadprzeciętnej pojemności baterii, z możliwością montażu kamery sportowej i nagrywania efektywnych filmów z powietrza. Zapraszamy do przeczytania recenzji najnowszego modelu drona marki MJX.

MJX B3 Bugs 3 – Główne funkcje

Ten quadcopter został przystosowany do potrzeb użytkowników którzy lubią duże możliwości konfiguracyjne: uniwersalny uchwyt pozwala na montaż wielu typów kamer sportowych, w tym popularnych modeli GoPro oraz C4000. Jego olbrzymią zaletą jest również mocna bateria o pojemności 1800 mAh oraz dwukanałowy system komunikacji radiowej o częstotliwości 2.4GHz, umożliwiające łączny zasięg sterowania nawet do 0,5 kilometra – a więc bardzo dużo jak na urządzenie tej klasy. Bateria litowo-jonowa pozwala nawet na 20 minut lotu, co wśród quadcopterów wyścigowych jest długim czasem: zazwyczaj takie drony utrzymują się w powietrzu na jednym ładowaniu od 12 do 15 minut.

Warto docenić również obudowę z włókna nylonowego. Konstrukcja jest lekka, co ułatwia sterowanie tym pojazdem, ale jednocześnie jest wytrzymała, a to ważne, ponieważ delikatne komponenty elektroniczne są chronione przed wstrząsami. Procesor wykonuje również program ochrony przed przegrzaniem, nie pozwalając na nadmierne obroty silnika, co stanowi dodatkową ochronę przed awarią.

Specyfikacja

CechaParametry
Typ quadcopteraZewnętrzny, wyścigowy
Typ silnikaBezszczotkowy
Funkcje sterowaniaAkrobacje 3D, Naprzód/Wstecz, Lot w bok, Wolniej, Szybciej, Obrót w lewo/w prawo, Góra/Dół, Włącz światła
ŁącznośćPilot radiowy 2,4 GHz
Zasięg sterowania300-500 m
Zasilanie pilota4 x bateria 1.5V AA (nie dołączona)
Bateria quadcoptera7.4V, 1800 mAh
Czas lotu18-20 minut
Czas ładowania baterii240 minut
Długość drona po przekątnej310 mm
Waga produktu 0.46 kg
 Waga z opakowaniem 1.54 kg
Zawartość opakowania 1 x Quadcopter, 1 x Pilot, 4 x Obejmy ochrony śmigieł, 4 x Podwozie do lądowania, 1 x Gniazdo na kamerę, 1 x Śrubokręt, 1 x Klucz, 1 x Ładowarka, 1 x Torebka ze śrubami, 1 x Instrukcja w języku angielskim
MJX B3 Bugs 3

Cechy

 • Solidna bateria i długi czas lotu
 • Zasięg do 500 m
 • Uchwyt na wiele typów kamer sportowych
 • Łatwe sterowanie
 • Przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych

Wady i zalety

 • Dobry stosunek jakości do ceny

 • Mocna bateria umożliwia czas lotu do 20 minut

 • Duży zasięg sterowania nawet do 500 metrów

 • Oprogramowanie chroni silnik przed przegrzaniem, a dołączona ochrona wirników – przed wstrząsami

 • Wytrzymały korpus z włókna nylonowego

 • Brak zaawansowanych funkcji sterowania: automatycznego powrotu i sterowania przez GPS

 • Niezbyt elegancki wygląd

Sterowanie

Quadcopter sterowany jest przy pomocy nieskomplikowanego kontrolera, posiadającego manetki odpowiadające za ruch w górę i w dół, obroty, oraz ruch naprzód i wstecz. Nawet przy umiarkowanie mocnym wietrze Bugs 3 zachowuje się stabilnie, co ułatwia prowadzenie drona. Kontroler posiada również alarm niskiego poziomu sygnału oraz spadku napięcia baterii, sygnalizujące się jej wyczerpywanie. W przypadku zasygnalizowania tych problemów należy oczywiście skierować quadcopter do bazy lub wylądować nim w bezpiecznym miejscu.

Pewną wadą może być brak zaawansowanych funkcji sterowania: nie znajdziemy tu sterowania po koordynatach GPS czy automatycznego powrotu do bazy, gdy kończy się bateria. Może to nieco przeszkadzać początkującym, ale bardziej zaawansowani poradzą sobie z tym bez problemu, a kontrola nad takim pojazdem jest wówczas bardzo satysfakcjonująca.

Podsumowując

MJX B3 Bugs 3 to niedrogi dron o dobrych parametrach, który ze względu na mocną baterię i opcje ochrony silnika oraz wirników, może być użytkowany jako pojazd wyścigowy albo jako urządzenie do robienia zdjęć lotniczych. Łatwość montażu wielu kamer sportowych, w tym popularnych GoPro sprawia, że możemy robić przy jego pomocy świetne ujęcia z góry. Pewną wadą jest brak wspomnianych zaawansowanych funkcji sterowania, ale weźmy pod uwagę, że GPS albo dodatkowe tryby obciążałyby jeszcze bardziej baterię i skracały czas lotu bez ładowania. W cenie poniżej 500 złotych (aktualnie 477,79 złotych w promocji na GearBest) trudno znaleźć równie niezawodny sprzęt tej klasy!

Zobaczcie też test bloga poświęconego latającym pojazdom RC Flying Life:

Gdzie Kupić?

MJX B3 Bugs 3 jest dostępny w promocyjnej cenie 477,79 złotych, z bezpłatną dostawą do Polski. Kliknij w przycisk poniżej i przejdź na stronę produktu aby zobaczyć więcej zdjęć i odpowiedzi na często zadawane pytania, dotyczące tego niedrogiego i zwinnego quadcoptera.

Kup MJX B3 Bugs 3