Quadkopter Walkera AIBAO

Nowoczesne quadkoptery to znacznie więcej niż sterowane pilotem, latające pojazdy z kamerą. Walkera AIBAO to jeden z tych quadkopterów które zachwycą cię możliwościami i przeniosą w świat Wirtualnej Rzeczywistości. AIBAO jest zaopatrzony w kamerę o rozdzielczości 4K i kompaktowy design, a w jego wnętrzu kryje się zestaw aplikacji pozwalający sterować urządzeniem, jednocześnie grając w gry VR za pośrednictwem gogli Wirtualnej Rzeczywistości. Ten niezwykły dron jest przy tym bardzo lekki i posiada duży zasięg.

Quadkopter Walkera AIBAO – Główne funkcje

Wszystko czego potrzebujesz  żeby zanurzyć się w Wirtualnej Rzeczywistości to aplikacja AIBAO GO, quadkopter AIBAO i gogle albo hełm VR (nie dołączone do zestawu). AIBAO jest pierwszym na świecie dronem który łączy przyjemność sterowania dronem z Wirtualną Rzeczywistością, umożliwiając ci przeżywanie zabawy z lotu, pozostając jednak na ziemi. W aplikacji znajdują się 3 tryby gier VR: Wyścigi, Walka i Zbieranie monet. Tryb wyścigowy umożliwia ci ściganie się dronem po wirtualnym torze, tryb walki umożliwia podniebną walkę z wrogiem i zestrzeliwanie samolotów, a zbieranie jest grą zręcznościową w której musisz tak operować quadkopterem, aby zebrać największą liczbę wirtualnych monet.

Poza trybem VR, tym dronem możesz oczywiście operować tak jak klasycznym quadkopterem, używając go do nagrywania filmów i to w rozdzielczości 4K.

Specyfikacja

CechaParametry
Waga570 gram
Wymiary230 x 230 x 151 mm
Typ pilota i odbiornikaDEVO-RX719, DEVO F8E
Główny sterownikFCS-280 AIBAO
SilnikBezszczotkowy
Średnica głównego rotora186mm
Bateria7.6V 5200mAh 5C 2S Li-Po
Czas lotu18 minut
Kamera16 MP 1/2.3 cala SONY
SoczewkaFOV 100°, F2.2-2.8, Focus nieskończony
Nagrywanie filmów4K @25fps i 1080p @ 60fps
Formaty wideoH.264 (MP4, MOV)
Zasięg transmisji500 metrów
Rozszerzenia pamięciKarta TF do 64GB (SD / SDHC / SDXC, Micro SD)
Zasięg pilota i częstotliwość sygnału1.5KM, 2.4 GHZ
Bateria pilotaWielokrotnego ładowania, 7.4V 3000mAh Li-Po 2S
Wymiary pilota165 x 174 x 62 mm
Max szybkość wznoszenia i opadania5,3 m/s
Szybkość trybu GPS5m/s
Szybkość trybu sportowego10m/s
Średnica kołowa280 mm
Zawartość opakowania1 x Quadkopter Walkera AIBAO , 1 x Pilot, 1 x Bateria, 1 x Uchwyt do telefonu, 2 x Płozy lądujące, 1 x Angielska instrukcja
aibao

Cechy

 • Lekki i kompaktowy
 • Kamera 4K
 • Aplikacja VR do gier
 • 3 różne gry VR
 • Mocny napęd
 • Podwójny GPS
 • Wiele trybów lotu,
 • Duża odległość transmisji filmów i zdjęć

Wady i zalety

 • Quadcopter z funkcjami wirtualnej rzeczywistości

 • Aplikacja napisana specjalnie dla tego modelu

 • Lekki i przenośny

 • Wsparcie dla telefonu lub tabletu

 • Nagrywanie filmów Ultra HD

 • Dobry zasięg nadajnika

 • Mógłby mieć lepszą baterię

 • Ograniczona dostępność

 • Tylko 2 kolory do wyboru

Lot

Kamer zamontowana w AIBAO jest w rozdzielczości 4K i korzystanie z niej do gier VR jest czystą przyjemnością. Wirtualne obiekty nakładają się płynnie na ujęcia z kamery podczas lotu. Duży zasięg quadcoptera, łatwość sterowania i precyzja zapewnia przyjemność z zabawy tym dronem.

Zrzut ekranu z gry “Zbieranie monet” w aplikacji AIBAO

Kamera i sterowanie

16 MP kamera o rozdzielczości 4K może nagrywać filmy Ultra HD 25 klatek na sekundę, a w trybie 1080p – 60 klatek/sek. Filmy są kodowane w popularnych formatach MP4 lub MOV, dzięki czemu możesz je później odtworzyć na każdym urządzeniu – od telefonu do telewizora. Nowy pilot DEVO-F8E daje użytkownikowi pełną kontrolę nad quadcopterem, a nawet zawiera uchwyt na smartfon lub tablet.

Silnik i GPS

Ten dron jest wyposażony w podwójny system lokalizacji, to jest GPS i GLONASS. AIBAO jest też bardzo szybki. Potrafi wznosić się z prędkością 5m/s, a opadać – 3m/s. W zależności od wybranego trybu może przebyć drogę do 20 m/s i na jednym ładowaniu przeleci do 18 minut.

Podsumowując

AIBAO wygląda bardzo ładnie i oferuje unikatowe możliwości, które pozwoliły włączyć Wirtualną Rzeczywistość do lotów quadcopterem. Bardzo dobra kamera umożliwia robienie szczegółowych zdjęć i sprawia, że granie w gry sprawia dużo przyjemności. Jest to bardzo dobra propozycja dla geeków VR i entuzjastów nowych technologii, ponieważ zapowiada czego możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości.

Gdzie Kupić?

Quadkopter Walkera AIBAO jest dostępny w kolorze białym albo czarnym z dostawą do Polski. Kliknij w link poniżej aby zapoznać się z innymi informacjami i kupić ten produkt na GearBest.

Kup Walkera AIBAO