Quelima SQ12: Miniaturowa kamera z wykrywaczem ruchu

Quelima SQ12

Quelima SQ12 – Główne funkcje

Miniaturowe kamery mają tysiące zastosowań i dzięki nowym technologiom dokładnych sensorów i świetnej jakości obrazu znakomicie sprawdzają się jako kamery cofania w aucie, systemy domowego bezpieczeństwa albo monitory dzieci. Nowa Quelima SQ12 to niewielka kamerka kosztująca dosłownie 50 złotych, która nagrywa filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 px z bardzo szerokim kątem 155 stopni. Jej niewielkie rozmiary, zdecydowanie nie znaczą tu że SQ12 ma słabe możliwości!

Specyfikacja

CechaParametry
Kąt nagrywania155 stopni
Rozdzielczość filmów1080P (1920 x 1080 px), 720P (1280 x 720 px)
FPS30
Tryb pracyNagrywanie w pętli
Detekcja ruchuDo 2-3 metrów
AudioWbudowany mikrofon i głośnik (AAC)
Dopuszczalna temperatura10 – 50 stopni Celsjusza
Obsługa kart pamięciKarta TF do 32 GB
Bateria200 mAh
Wymiary, waga2.20 x 2.24 x 2.20 cm, 16 gram
Zawartość pudełka1 x Kamera Quelima SQ12, 1 x Kabel USB, 2 x Uchwyt, 2 x Klips, 1 x Instrukcja w języku angielskim
Quelima SQ12 kamera

Cechy

 • Kąt nagrywania 155 stopni
 • Bateria o pojemności 200 mAh
 • Nagrywanie w pętli
 • Obsługa kart pamięci do 32 GB
 • Detekcja ruchu do 3 m
 • Noktowizja do 5 m

Wady i zalety

 • Miniaturowe rozmiary: najmniejsza kamera jaką możecie kupić na GearBest

 • Szeroki kąt nagrywania pozwoli wam zarejestrować każdy szczegół

 • Bardzo dobra jakość 1080p jak na rozmiary

 • Diody IR umożliwiają nagrywanie w nocy

 • Nagrywanie w pętli ułatwia obsługę i sprawia, że nie musisz własnoręcznie kasować starych nagrań

 • Czy widzieliście kamerę za 50 złotych?

 • Brak obsługi WiFi

Quelima SQ12 recenzja

Możliwości i jakość nagrywania

Do tej pory chyba nie było tak małej kamery, która potrafi nagrywać w rozdzielczości 1920 x 1080 px i to w 30 klatkach na sekundę. Nagrania są wyraźne i szczegółowe i przypominają jakością filmy ze średniej klasy telefonu. Filmy posiadają oznaczenie czasowe, pozwalające potwierdzić datę ich nagrywania. Nieco słabiej wypadają filmy kręcone po zmierzchu (co jest normalne w sensorach tej wielkości), jednak dzięki zastosowaniu 2 diod podczerwonych kamera potrafi rejestrować również nagrania w nocy. Bateria 200 mAh pozwoli na około 60 godzin pracy, a ładuje się ją mniej więcej 2 godziny.

Obsługa i montaż

Ponieważ nie ma tu wyświetlacza jak w większych kamerach, nie możemy tutaj na bieżąco przeglądać plików. Zamiast tego SQ12 obsługuje tzw. nagrywanie w pętli, co oznacza że nagrywa ciągle i nadpisuje stare pliki gdy miejsce się kończy. Pozwala to zminimalizować jej obsługę i nie musimy przejmować się, że miejsce się skończy. Dane zapisywane są na karcie TF o pojemności do 32 GB, a filmy możemy później przesłać sobie na dysk twardy za pomocą kabla z wtyczką MicroUSB. Niestety, nie ma tu WiFi, a więc nie mamy możliwości bezprzewodowego przesyłu danych.

W zestawie znajdziemy dwa uchwyty oraz klipsy które pozwolą nam zamontować kamerę w dowolnym miejscu. Przy tak małych rozmiarach nie będziecie mieli zresztą problemu z montażem gdziekolwiek, ale sprytny uchwyt jaki znajduje się w komplecie pozwoli wam obracać kamerę o 360 stopni. Uchwyt możecie przytwierdzić przy pomocy śrub do ściany albo elementów w samochodzie w dosłownie 5 minut – nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych narzędzi.

Quelima SQ12 recenzja

Podsumowując

Tą miniaturową kamerę możecie zamontować w samochodzie, w domu, a niektórzy mogą nawet pokusić się o wykorzystanie jej jako kamery akcji do krótszych nagrań lub aparatu fotograficznego do robienia zdjęć na zewnątrz – jak widać na powyższym filmie. Jedyną znaczącą wadą jest brak WiFi do transferu filmów oraz do obsługi zdalnej przy pomocy aplikacji, ale w zupełności rozumiemy dlaczego projektanci zdecydowali się jej w to połączenie nie wyposażać. Po pierwsze, obciążałoby to baterię i musiało zwiększyć wymiary urządzenia, a po drugie – ta mini kamerka byłaby droższa. Super możliwości w miniaturowej cenie!

Gdzie Kupić?

Quelima SQ12 jest dostępna na GearBest w wyprzedaży błyskawicznej do 20 listopada zaledwie za 51,04 złote z darmową wysyłką do Polski. Jeśli chcecie kupić tą niedrogą miniaturową kamerę z szerokokątowym obiektywem i detektorem ruchu, polecamy wam zakupy na GearBest. Kliknij poniżej aby sprawdzić dostępne metody dostawy i zobaczyć więcej zdjęć.

Kup kamerę Quelima SQ12
By |2017-11-15T16:16:39+00:00November 13th, 2017|Elektronika i Gadżety|0 Comments

Leave A Comment