Roborock S50: Inteligentny odkurzacz Xiaomi

Odkurzacz Xiaomi Roborock S50

Dziś domowy ekosystem nie może obyć się bez porządnego inteligentnego odkurzacza, oszczędzającego wiele pracy i wysiłku oraz ułatwiającego wykonywanie codziennych domowych obowiązków. Dobry odkurzacz sam za ciebie posprząta, zmyje podłogę, a następnie powróci do ładowarki aby czekać na ta twoje kolejne rozkazy i może być sterowany za pomocą aplikacji na smartfona. Te wszystkie warunki – i wiele więcej – spełnia odkurzacz Xiaomi Roborock S50 nowej, drugiej generacji. Przekonajcie się, czym wyróżnia się wśród innych modeli i sprawdźcie jakie nowinki technologiczne wprowadzili w nim projektanci.

Odkurzacz Xiaomi Roborock – Główne funkcje

Xiaomi Roborock posiada silnik o ciśnieniu ssania 2000 Pa, gwarantujący skuteczne odkurzanie, a oprócz tego ma także funkcję mopa, czyli zmywania podłogi na mokro. Zaawansowany system oceny drogi działa dzięki laserowemu skanowaniu pomieszczeń i tworzeniu wirtualnej mapy otoczenia, co pozwala na precyzyjny wybór drogi. Urządzenie sterowane jest przy pomocy aplikacji oraz panelu na obudowie i posiada pojemną baterię 5200 mAh.

Specyfikacja

 Cecha Parametry
 Ciśnienie odkurzania 2000 pa
 Moc 58W
 Pokonywanie przeszkód Do 2 cm
 Pojemność pojemnika na kurz 0,48 l
 Pojemność zbiornika na wodę 0,14 l
 Czas pracy Do 2.5 godziny
 Bateria 5200mAh
 Aplikacja Android, iOS
 Rozpoznawanie drogi Laserowe skanowanie otoczenia
 Wymiary, waga 35.30 x 35.00 x 9.65 cm, 3,5 kg
 Zawartość pudełka 1 x odkurzacz, 1 x adapter zasilacza, 1 x stacja ładująca, 1 x zbiornik na wodę, 1 x nakładka mopująca
Xiaomi Roborock S50 inteligentny odkurzacz

Wady i zalety

  • Laserowe skanowanie pomieszczeń pozwala na stworzenie mapy mieszkania i super-precyzyjne sprzątanie bez plątania się pomiędzy meblami

  • Łatwa obsługa przy pomocy aplikacji lub przycisków na obudowie

  • Mocny silnik zapewnia skuteczne odkurzanie i jest względnie cichy

  • Bateria pozwala nawet na 2.5 godziny pracy na jednym ładowaniu

  • Ochrona przed upadkiem ze schodów i możliwość pokonywania progów do 2 cm

  • Bardzo skutecznie zmywa podłogę dzięki “organicznemu” mopowi

  • Droższy od konkurencyjnych odkurzaczy Alfawise i ILIFE

Inteligentny odkurzacz Xiaomi

Rozpoznawanie drogi i obsługa

Xiaomi Roborock S50 ma prawdopodobnie najskuteczniejszy system rozpoznawania drogi spośród wszystkich odkurzaczy znajdujących się na rynku. W odróżnieniu od tańszego sprzętu nie porusza się względnie losowo po mieszkaniu, tylko pracę rozpoczyna od laserowego skanowania pokojów, używając “anteny” umiejscowionej na górze urządzenia. Następnie zbiera dane dotyczące położenia ścian i ustawienia dużych mebli i na tej podstawie rekonstruuje wirtualną mapę, którą możemy podejrzeć na smartfonie. Z zapisanej mapy korzysta każdorazowo przy sprzątaniu, umiejętnie omijając przeszkody, minimalizując odbijanie się od ścian, a także docierając do każdego zakątka pokoju, do którego w przeciwnym razie mógłby nie dotrzeć.

Mapę możemy później obejrzeć w aplikacji na telefon z systemem Android i iOS i w razie potrzeby narysować na niej palcem obszar sprzątania, jeśli chcielibyśmy ograniczyć odkurzanie lub mycie podłogi na przykład tylko do jednego pokoju, albo skierować go w wybrane miejsce. Oczywiście, nie musimy korzystać z tej super-nowoczesnej funkcji i S50 może być sterowany także przy pomocy przycisków na obudowie, albo poprzez ustawienie go w tryb planowania odkurzania – może on sprzątać na przykład w czasie gdy my przebywamy w pracy.

Progi nie są dużym przeszkodą dla tego sprzętu. Umiejętność pokonywania przeszkód poziomych do 2 cm zapewnia, że robot nie ugrzęźnie w jednym miejscu, a cztery czujniki przeciwupadkowe w formie diod IR ochraniają urządzenie przed upadkiem ze schodów.

Odkurzacz Xiaomi

Możliwości odkurzania

Bardzo mocny silnik o ciśnieniu odkurzania 2000 Pa gwarantuje usuwanie nie tylko kurzu, ale także cięższych zanieczyszczeń, takich jak okruchy chleba, rozsypany ryż, a jak twierdzi producent – nawet stalowe łożyska (komu jednak rozsypują się stalowe kulki na podłodze?). Tak mocny silnik jest jednocześnie względnie cichy i nie przeszkadza w pracy czy oglądaniu telewizji. Urządzenie automatycznie wykrywa typ podłoża i aplikuje odpowiednie ciśnienie w zależności od rodzaju podłogi.

Oprócz pojemnika na kurz, w środku znajduje się także zbiornik na wodę o pojemności 140 ml, pozwalający na nieprzerwane mycie podłogi przez 45-60 minut. Podkładka mopująca wykonana jest ze specjalnego “organicznego” wzoru i dopływ wody do podkładki mopującej jest sterowany przez oprogramowanie urządzenia, a więc nie ma możliwości przypadkowego przelania dużej ilości wody na podłogę i uszkodzenie drewnianego parkietu albo paneli podłogowych.

Niezwykle mocna bateria ma pojemność 5200 mAh, co pozwala na dwa i pół godziny pracy na jednym ładowaniu, albo posprzątanie powierzchni 250 metrów kwadratowych, a więc nawet dużego domu.

Xiaomi Roborock S50 smart odkurzacz

Podsumowując

Jest to już druga generacja sprawdzonego odkurzacza Roborock z jeszcze lepszym algorytmem rozpoznawania drogi i z kilkoma usprawnieniami które sprawiły, że bardzo dobre urządzenie jest teraz już właściwie idealne. Jest on nieco droższy od konkurencyjnych odkurzaczy Alfawise i ILIFE (a jednocześnie tańszy i lepszy od odkurzaczy zachodniej marki Roomba), ale możliwościami i jakością wykonania przewyższa inne urządzenia tego typu. W odróżnieniu od wielu innych inteligentnych odkurzaczy nie pomija on żadnego kąta i radzi sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń, wciągając do środka nawet cięższe odpadki. “Organiczny” mop działa również bardzo skutecznie i potrafi dobrze zmyć drewnianą podłogę albo płytki w kuchni.

To prawdziwy must-have wśród domowych sprzętów sprzątających, jeśli więc wahacie się między wyborem jednego z kilku modeli inteligentnych odkurzaczy i chcielibyście wybrać pewniaka z którego będziecie zadowoleni w każdej sytuacji, polecamy wam niezawodny Roborock S50 od Xiaomi.

Gdzie Kupić?

Odkurzacz Xiaomi Roborock S50 dostępny jest na GearBest w specjalnej niższej cenie 1873,09 złotych z kodem rabatowym “NEWXMVCM”. Okres ważności kuponu ograniczony, a więc zachęcamy do szybkich zakupów. Dostępny z darmową wysyłką Priority Line z obudową w kolorze białym lub różowego złota. Dodatkowo, ten sprzęt dostępny jest również w polskim magazynie GearBest G-W-4 z szybką wysyłką krajową bez formalności celnych. Koniecznie sprawdźcie także więcej wiosennych promocji GearBest na urządzenia do sprzątania!

Kup odkurzacz Xiaomi Roborock S50
Zobacz promocję “Wiosenne Porządki” na GearBest
By |2018-02-16T16:26:55+00:00February 15th, 2018|Elektronika i Gadżety|0 Comments

Leave A Comment