Quadcopter Skytech TK110HW

W segmencie niedrogich quadcopterów zrobiło się ostatnio całkiem tłocznie, ponieważ na rynku pojawiło się wiele chińskich firm, starających się trafić z tymi produktami do możliwie najszerszego grona odbiorców. Jedną z takich firm jest Skytech i jej nowy bezzałogowy pojazd oznaczony jako TK110HW, który jest dobrym przykładem na to, że można stworzyć quadcopter który ma duże możliwości i bogate funkcjonalności, a nie jest przy tym drogi. Znajdziecie w nim dobrą jak na ten segment kamerę, czujnik grawitacji i różne tryby pilotowania do wyboru. TK110HW to składany dron, który nie tylko można łatwo transportować w torbie, ale do tego wygląda bardzo futurystycznie i jest wytrzymały. Skytech spokojnie mogłoby sprzedawać go pod hasłem “Dobre quadcoptery dla każdego”!

Quadcopter Skytech TK110HW

Quadcopter Skytech TK110HW – Główne funkcje

Składane ramiona z wirnikami sprawiają, że TK110HW jest przenośny i można go zabrać ze sobą w podróż. Funkcje takie jak różne tryby pilotażu, lądowanie i start jednym przyciskiem, tryb czujnika grawitacji i akrobacje sprawiają, że nie tylko obsługuje się go bardzo łatwo, ale także, że prowadzenie go sprawia po prostu dużo frajdy. Ochrona na śmigła i płozy lądujące zabezpieczają przed zderzeniami i sprawiają, że nie powinien rozpaść się na kawałki przy przypadkowym uderzeniu o drzewo. Transmitter Wi-Fi FPV zapewnia podgląd w telefonie z lotu ptaka w czasie rzeczywistym, a połączenie uzyskasz dzięki uruchomieniu oficjalnej aplikacji dla urządzeń z Androidem lub iOS. Telefon lub tablet to jednak nie tylko podgląd, ale możesz także używać go do sterowania urządzeniem, dzięki czemu nie musisz zabierać ze sobą transmittera, co jeszcze bardziej zwiększa przenośne możliwości tego quadcoptera.

Specyfikacja

CechaParametry
SilnikSzczotkowy
Żyro6-osiowe
Kamera0,3 MP, 720p
Zasięg transmittera50 m
Zasięg FPV30 m
Bateria850mAh, 3.7V
Czas lotu6-8 minut
Czas ładowaniaOkoło 2 godziny
Zasilanie transmittera4 x bateria 1.5V AA
FunkcjeUtrzymywanie wysokości, tryb headless, start i lądowanie jednym przyciskiem, obroty 3D, kontrola czujnika grawitacji, światła, połączenie Wi-Fi, wyznaczanie trasy lotu, szablony ulotek, start z ręki
Wymiary36.20 x 36.20 x 8.50 cm
Waga390 gram
Zawartość opakowaniaQuadcopter, transmitter, kabel USB, śrubokręt, 4 zapasowe wirniki, 4 ochrony na śmigła, szablony wizytówek, uchwyt do telefonu komórkowego, 4 śruby na ochronę śmigieł, instrukcja
Quadcopter Skytech TK110HW

Cechy

 • Składany
 • Lekki
 • Wi-Fi FPV
 • 6-osiowy żyroskop
 • Powrót jednym przyciskiem
 • Wbudowana kamera
 • Dedykowana aplikacja

Wady i zalety

 • Przenośny – możesz go zabrać dokąd zechcesz

 • Kilka trybów lotu

 • Możliwość startu z ręki

 • Futurystyczny i stylowy design

 • Kamera mogłaby być lepsza

 • Raczej krótki czas lotu

szablony folderów

Podsumowując

Skytech TK110HW to dobry quadcopter w niedużej cenie – aktualnie 189 złotych, idealny dla początkujących pilotów, którzy chcą spróbować swoich sił z tańszym modelem drona, zanim przesiądą się na bardziej profesjonalny sprzęt. Co zrozumiałe, nie można oczekiwać cudów od kamery 0,3 MP (choć jakość nagrań jakie udało nam się uzyskać w testach zdecydowanie nie była zła!), ale do amatorskiej fotografii z powietrza całkowicie się nadaje. Duża zaletą jest także jego przenośny charakter. Możesz go łatwo złożyć i zabrać wszędzie, a fakt, że nie waży nawet pół kilograma ułatwia transport. Nie każdy quadcopter, szczególnie wśród tanich modeli, takich jak ten, ma też swoją dedykowaną aplikację, dzięki której wystarczy smartfon bez dodatkowego transmittera aby nim pokierować. Najsłabszym punktem jest bateria – 6-8 minut lotu to standard w takich quadcopterach, ale oczywiście życzylibyśmy sobie, aby udało się wydłużyć ten czas. Podsumowując: świetny pomysł na prezent dla początkujących entuzjastów quadcopterów.

Gdzie Kupić?

Quadcopter Skytech TK110HW jest dostępny w kolorze czarnym lub czerwonym na GearBest. Kliknij w link poniżej aby przenieść się do strony produktu na której znajdziesz szczegóły dostawy i odpowiedzi na pytania.