drukarka 3d Tevo Tornado

Rozwój technologii druku 3D odbywa się z niesamowitą prędkością i tylko w ostatnim roku miały miejsce premiery znakomitych drukarek, które są coraz tańsze i umożliwiają tworzenie obiektów z coraz większą dokładnością. Jeśli szukacie sprzętu który niezawodnie wydrukuje wam nawet duże elementy postawcie na Tevo Tornado, jeden z najlepiej sprzedających się modeli na GearBest. Prosta obsługa, duże pole robocze i solidna konstrukcja to tylko niektóre z jej zalet, które zapewniły jej tak dobrą reputację wśród hobbystów na całym świecie.

Tevo Tornado: Główne funkcje

CechaParametry
Powierzchnia wydruku300 x 300 x 400 mm
Rozdzielczość warstwy0,1 mm
Maksymalna prędkość wydruku150 mm/s
Liczba ekstruderów1
Pobór mocyDo 60 W
System operacyjnyWindows / Linux / OS X
MateriałyPLA, ABS, TPU, drewno i inne
Średnica dyszy0,4 mm
Wymiary50.00 x 60.00 x 62.00 cm
Waga11 kg
Zawartość opakowania1 x Zestaw części do budowy drukarki

Wady i zalety

  • Duże pole wydruku

  • Świetna precyzja

  • Obsługuje praktycznie wszystkie rodzaje materiałów

  • Prosta w instalacji

  • Solidna, aluminiowa konstrukcja i bezawaryjny zasilacz

  • Jakość w najlepszej cenie

  • Brak modułu WiFi do drukowania z chmury

Tevo Tornado

Możliwości wydruku

Jakość wydruku jest rewelacyjna: Tevo Tornado radzi sobie znakomicie zarówno z małymi obiektami, jak i największymi wydrukami o maksymalnej wielkości 30 x 30 x 40 cm. Ilość artefaktów jest minimalna i z pewnością nie odbiega na minus od podobnych topowych drukarek, szczególnie gdy ustawiona prędkość wydruku nie będzie przekraczać zalecanej 60 mm/s. Co więcej, niezależnie od rodzaju użytego filamentu: PLA, ABS, czy nawet niekonwencjonalne materiały jak drewno (które niezupełnie jest drewnem, tylko właściwie mieszaniną tworzyw sztucznych oraz pyłu bambusowego – ale wygląda zupełnie jak drewno i to się liczy!) możemy liczyć na dobry efekt.

Jeśli należycie do początkujących użytkowników, polecamy rozpocząć zabawę od prostszych obiektów 3D, jakie znajdziecie na portalach typu Thingiverse, co ułatwi wam także zapoznanie się ze standardowymi procedurami takimi jak poziomowanie, czyszczenie dysz, cięcie plików 3D. Warto od razu zaopatrzyć się także w filament, ponieważ w zestawie go nie znajdziecie. Na GearBest możecie kupić wiele rodzajów filamentu, w kilkudziesięciu kolorach i różnych odmianach.

drukarka 3d Tevo Tornado

Montaż i obsługa

Choć oficjalnie jest to zestaw DIY, nie będziecie musieli się mocno napracować, składając elementy tej drukarki. Większość modułów jest gotowa i wystarczy wpiąć kable do gniazd, skręcić ramę oraz wypoziomować drukarkę aby zacząć swoje pierwsze wydruki z Tevo Tornado. Poziomowanie odbywa się tak jak w większości drukarek 3D, poprzez kręcenie śrubami podstawy aż do uzyskania równej powierzchni. Początkujący mogą uruchomić ją w godzinę, a jeśli jesteście nieco bardziej zaawansowani i nie jest to wasza pierwsza drukarka 3D, wystarczy wam jeszcze mniej czasu. Schemat montażu jest przedstawiony w instrukcji w języku angielskim i został tak opracowany, że prościej już się nie da.

Tevo Tornado nie ma swojego własnego oprogramowania do wydruku i zamiast tego wykorzystuje popularny soft open source (taki jak Cura albo Simplify 3D) aby sterować procesem. Drukarka posiada za to swój ekran LCD, a więc nie trzeba jej podłączać do komputera aby drukować, choć zapewnia to dodatkowe możliwości. Niestety, nie ma tu możliwości drukowania w chmurze, gdyż producent nie zdecydował się na dodanie modułu WiFi: input plików odbywa się tylko przez kartę pamięci albo USB z komputera.

Tevo Tornado

Jakość budowy

Wysoka precyzja jest tu zapewniona przez dobre wykonanie i niezwykle solidne elementy. Brak tu taniego, giętkiego plastiku który się trzęsie podczas pracy, a wszystkie kluczowe elementy mechaniczne wykonane są albo ze stopu aluminium, albo z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Ekstruder TEVO Titan typu Bowden jest porządnie zaprojektowany i gwarantuje dokładność wydruku, a do tego ma nawet swój wentylator który chłodzi elementy drukowane.

Warto zwrócić tu uwagę również na znakomity zasilacz, który działa zupełnie bezawaryjnie nawet podczas bardzo długich sesji drukowania, nierzadko przekraczających 24 godziny. Jest on modułowo dołączany do płyty głównej i znajduje się w aluminiowej obudowie, a efektywne rozpraszanie ciepła ułatwia duży (i dość głośny) wiatrak, znacznie większy niż w podobnych drukarkach. Szybko nagrzewająca się płyta wykonana jest z włókna szklanego i jest całkowicie odporna na deformacje.

Podsumowując

Drukarka TEVO Tornado to niezupełnie nowość, bo na rynku jest już obecna od jakiegoś czasu, ale właśnie dlatego ją polecamy: jest sprawdzona i cieszy się zaufaniem tysięcy makerów z całego świata. Na Youtubie znajdziecie jej filmowe recenzje i wskazówki jak jej używać, a nawet filmy instruktażowe które ułatwią wam pracę, dlatego całkowicie możemy polecić ją początkującym. Ten świetny sprzęt teraz dostępny jest w specjalnej, niższej cenie na GearBest i bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w domowym warsztacie, w szkole czy nawet do zastosowań profesjonalnych, takich jak modelowanie architektoniczne albo tworzenie prototypów części maszyn. Tornado to zdecydowanie najlepszy sprzęt od TEVO, który może śmiało konkurować z innymi drukarkami o dużym polu wydruku.

Gdzie Kupić?

Kupując tą drukarkę, zwróćcie uwagę aby wybrać prawidłowy wariant zasilacza do waszego gniazdka: w przypadku Polski będzie to 220V, wtyczka EU. Przez krótki czas Tevo Tornado będzie dostępna za 1124,97 zł (zniżka z ponad 1500 zł), a więc warto zdecydować się na zakup teraz żeby oszczędzić!

Kup drukarkę 3D Tevo Tornado