ThiEYE Dr. X: Kompaktowy dron dla początkujących w super cenie

quadcopter ThiEYE Dr. X

Chcielibyście zacząć przygodę z pilotowaniem powietrznych urządzeń RC, ale gubicie się w setkach modeli dostępnych w sklepach internetowych i nie chcecie wydawać dużo? Mamy coś dla was. ThiEYE Dr. X to dron który wykorzystuje najnowszą technologię i bogate wskazania z wielu czujników: akcelerometru, żyroskopu, barometru i transmitera aby ułatwić sterowania i zmaksymalizować bezpieczeństwo lotu. Idealny quadcopter dla początkujących poniżej 300 zł? Przekonajcie się sami.

ThiEYE Dr. X – Główne funkcje

CechaParametry
Transmisja i sterowanieAplikacja, Wi-Fi 802.11a/b/g/n
Maksymalna wysokość lotuDo 20 metrów
Dystans sterowaniaDo 50 metrów
Bateria3.7V, 650mAh LiPo
Czas lotu6 – 8 minut
Nośnik pamięciKarta MicroSD
OSiOS 8.0 / Android 4.0.3 lub wyższe
Czas ładowaniaOkoło 2 godziny
KameraSony CMOS, 8.0MP, 1080p/30 fps
Żyroskop3-osiowy żyroskop i 3-osiowy akcelerometr
Wymiary11.00 x 11.00 x 4.30 cm
Waga85 gram
Zawartość pudełka1 x Dron RC, 2 x Ochrona śmigła, 1 x Instrukcja w języku angielskim, 1 x Bateria, 4 x Śmigła, 1 x Kabel Micro USB, 1 x Śrubokręt do śmigieł
kup quadcopter ThiEYE Dr. X

Wady i zalety

  • Łatwy w sterowaniu

  • Świetna kamera

  • Precyzyjny, z trzyosiowym żyroskopem i akcelerometrem

  • Niezwykle lekki i kompaktowy

  • Start i lądowanie jednym przyciskiem

  • Ograniczona pojemność baterii i zasięg

  • Brak GPS

recenzja dron ThiEYE

Możliwości lotu

Nie powinno nas to jednak dziwić, biorąc pod uwagę że to kompaktowy dron, o możliwościach podobnych, a nawet przewyższających np. Xiaomi MITU. Jeśli zależy wam na nieco dłuższym czasie lotu, ThiEYE ma w ofercie quadcopter Dr. X Plus, który ma dokładnie ten sam sprzęt wewnątrz, a różni się jedynie podwójną baterią 2 x 650 mAh, pozwalającą polatać mniej więcej 2 razy dłużej oraz specjalnym futerałem, ułatwiającym transport. Na szczęście bateria jest wymienna i jest tu zastosowane standardowe ogniwo LiPo, więc w razie jej zużycia możecie wymienić ją na inną. W komplecie znajduje się kabel MicroUSB, podłączany do zwykłej ładowarki telefonu, a poziom baterii można sprawdzić w aplikacji.

Ponieważ jest to mały i niedrogi quadcopter od którego nie powinniśmy oczekiwać sportowych osiągów ma on zasięg transmisji ograniczony do 50 metrów odległości od transmittera oraz ogranicznik 20 metrów wysokości. Nie ma tu GPS, jednakże lata się nim dokładnie ponieważ wykorzystuje on 3-osiowy żyroskop i 3-osiowy akcelerometr aby uzyskać komplet danych z czujników, pozwalających na utrzymywanie się w powietrzu z dokładnością do 10 cm. Dzięki licznym funkcjom zabezpieczeń sterowanie jest nie tylko precyzyjne, ale także bezpiecznie. Dwa tryby prędkości: niski albo wysoki umożliwiają ustawienie ograniczenia szybkości w zależności od tego czy pilotujemy w pomieszczeniu lub w miejscu o dużej ilości przeszkód, czy na otwartym terenie. Dr. X ostrzega też w aplikacji o niskim poziomie baterii i tuż przed jej wyczerpaniem awaryjnie ląduje aby zapobiec wypadkowi.

recenzja dron ThiEYE

Sterowanie

W komplecie nie ma zewnętrznego kontrolera, co może nie każdemu przypaść do gustu, ale sterowanie przy pomocy aplikacji jest bardzo łatwe. Wirtualne przyciski pozwalają na obrót wokół osi oraz zmianę wysokości (lewa manetka) i ruch w płaszczyźnie horyzontalnej (prawa manetka). Oprócz tego w ustawieniach istnieje możliwość wybrania amerykańskich lub japońskich “zwyczajów” sterowania, co oznacza tu po prostu tryb headless – niezależny od kierunku w jakim zwrócony jest Dr. X, zalecany dla początkujących lub standardowy.

Nadawanie sygnału odbywa się po sieci WiFi i dron musi być sparowany z telefonem. Przed uruchomieniem należy jeszcze skalibrować drona, ale odbywa się to przy pomocy jednego przycisku i nie trzeba wykonywać nim żadnych skomplikowanych operacji, obracać go wokół osi, itp. dzięki czemu start jest szybki. Aplikacje możemy zainstalować na niemal wszystkich telefonach i tabletach z iOS oraz Androidem od wersji 4.03, co oznacza że bez żadnego problemu możecie nim operować nawet na starszym smartfonie.

quadcopter ThiEYE

Wygląd i kamera

Ten mały i zwinny quadcopter z łatwością mieści się na dłoni i może być uruchamiany przez wyrzucenie w powietrze. Jego design niewątpliwie wzorowany jest na DJI Ryze Tello, z podobnym kształtem obudowy i ram prowadzących do śmigieł, jednak różni się czarno-czerwonym kolorem obudowy. Cała struktura waży tylko 85 gram i jest wykonana z niezwykle wytrzymałego plastiku, który nie powinien rozpaść się po pierwszym zderzeniu z drzewem (zdarza się nawet najlepszym!). Początkującym zalecamy założenie osłon na śmigła.

Filmy nagrywane są znakomitą kamerą z obiektywem SONY CMOS i matrycą 8.0MP, umożliwiającą rejestrowanie w 1080p/30 fps – podgląd fpv w telefonie dostępny jest w 720p. Jest to po prostu najlepsza kamera jaką znajdziecie w małych dronach tej klasy. Dla porównania w topowych Xiaomi MITU jest to 2.0MP, a w DJI Ryze Tello – 5.0MP. Podgląd FPV umożliwia zrobienie najlepszych ujęć z powietrza, a tryb selfie umożliwia robienie automatycznych zdjęć wybranej osoby. Chociaż nie ma tu stabilizacji kamery, to zdjęcia i filmy są bardzo stabilne, dlatego że sam dron jest trzymany precyzyjnie w miejscu przez żyroskop oraz barometr wyznaczający wysokość.

Podsumowując

Choć nie ma tu zewnętrznego kontrolera, to sterowanie jest bardzo intuicyjne i nawet początkujący będą mogli sobie dać z nim radę. Jednocześnie ThiEYE zapewnia wiele także bardziej doświadczonym pilotom, dzięki precyzyjnemu utrzymywaniu wysokości, dobrej reakcji na polecenia i świetnej kamerze jak na kompaktowy quadcopter. Jego słabszym punktem jest natomiast ograniczony zasięg i mała bateria, a więc zalecamy korzystanie z niego do zabawy wewnątrz budynków albo na małych placach. Biorąc pod uwagę niską, promocyjną cenę, tylko 226 złotych na GearBest możemy spokojnie dać mu ocenę najlepszego kompaktowego quadcoptera w swojej klasie który łatwo zabierzecie wszędzie ze sobą!

Gdzie Kupić?

Quadcopter ThiEYE Dr. X dostępny jest na GearBest w premierowej cenie 226,71 zł z dostawą do Polski za 2.53 zł. Przejdź na stronę produktu i zobacz więcej zdjęć na GearBest:

Kup dron ThiEYE Dr. X
By |2018-09-10T10:35:23+00:00September 10th, 2018|Elektronika i Gadżety, Zakupy na GearBest|0 Comments

Leave A Comment