Nasz rozwój trwa już od przeszło pięciu lat i w tym czasie zdobyliśmy 40 milionów klientów, stając się jednym z największych sklepów internetowych. Jednocześnie niezmiennie zachowujemy te same wartości i misję jaką przyjęliśmy pierwszego dnia: dostarczać produkty dla lepszego życia na całym świecie.

Zmierzając w stronę szóstego roku istnienia GearBest, postanowiliśmy radykalnie zmienić nasz look, tak aby lepiej odzwierciedlał wartości i wizję która doprowadziła nas tak daleko. Mając to na uwadze, z wielką ekscytacją chcemy się z wami podzielić tym nowym rebrandingiem na kolejne pięć lat dynamicznego rozwoju GearBest.

Nasze inspiracje:

Poprzedniego roku nasz zespół projektantów zwrócił uwagę na kilka kluczowych punktów związanych z kierunkiem w jakim powinna iść nasza tożsamość marki i z tym, jak najlepiej przekazać nasze doświadczenia.

  1. Zredefiniowanie tonu komunikacji GearBest, dostarczając wyraźnego, bardziej energetycznego przesłania.
  2. Czerpanie z korzeni GearBest, zachowując trwałość marki osiągniętą przez ostatnie pięć lat.
  3. Emisja prostego w odbiorze, przejrzystego sloganu dla nowoczesnej wizji GearBest.

Ewolucja dla nowego Gearbest:

Dzięki wysiłkom i pasji 17 uzdolnionych projektantów i ponad 40 ekscytującym i oryginalnym propozycjom, wykrystalizowało się w końcu nowe logo: klasyczna czarna i żółta ikona uśmiechu, zamieniona w literę G.

Wybór kolorów:

Nowy Gearbest zachowuje czarną i białą kolorystykę, dodają jeszcze jeden nowoczesny kolor: żółty. Każdy z nich nadaje formę jednej z trzech idei:

Biały: prostota, intelekt i czystość

Czarny: elegancja, formalizm i siła

Żółty: pozytywne nastawienie, radość, energia i świeżość

Razem, ta charyzmatyczna kombinacja trzech kolorów tworzy synergię opisującą misję Gearbest: aby dostarczyć najlepsze doświadczenia zakupowe klientom, zapewniając przy tym najwyższy poziom profesjonalizmu dostarczając pozytywnej energii każdemu, kto odwiedza nasz sklep internetowy.

Ikona:

Ikona uśmiechu:

Litera “G” odtwarza i ponownie odkrywa uśmiech, reprezentując cel GearBest którym jest inspiracja każdego, kto robi zakupy w naszym sklepie.

Czcionka tekstu:

Nowe logo Gearbest używa czcionki która ma mniej ostrych krawędzi w porównaniu do starej, wzmacniając przekaz i przypominając, że Gearbest to nowoczesna marka, oferująca wiele możliwości klientom.

Słowa kluczowe:

Quality, Affordable, Fun:

To krótki i pełen pasji przekaz Gearbest do każdego klienta, reprezentujący esencję misji GearBest: dostarczyć światu życie pełne jakości.

Quality (Jakość): Najwyższa jakość produktów

Affordable (Niskie ceny): Zakupy powinny być dostępne dla każdego

Fun (Zabawa): Doświadczenie, które jest pełne inspiracji i zabawy

Wytyczne marki:

Nowe logo GearBest zawiera dwa podstawowe elementy:

  1. Ikonę
  2. Tekst: czcionka i przestrzeń między literami nie może być zmieniana i nie powinna być używana bez ikony

Podstawowe logo to główne oficjalne logo Gearbest które od teraz nas reprezentuje. Nowe logo GearBest może być używane w połączeniu z następującymi kolorami tła:

Biały/Czarny

Czarny: może być użyty, gdy powyższe kolory nie są kompatybilne.

Żółty: może być użyty, gdy podstawowe kolory nie są kompatybilne. W takich przypadkach nie używa się ikony tła.

Standardowa reprezentacja:

Czarny i biały (monochromatyczna):

Odwrócone kolory:

Implementacja:

Wizytówki:

 

Obudowa telefonu:

Torba na zakupy:

Podsumowując:

Dzięki dynamicznemu, stałemu rozwojowi, Gearbest osiągnął sukces w ciągu ostatnich pięciu lat. Było to możliwe właśnie dzięki wam, naszym niesamowitym klientom. Mamy nowy wizerunek, ale Gearbest zachowuje te same wartości które przyświecały mu u powstania. Gearbest będzie dalej służył wszystkim klientom, nowym i starym, w ciągu kolejnych 5 lat i jeszcze dłużej.

Przejdź na Gearbest