Do tej pory, systemy bezpieczeństwa w domu i w firmie były raczej drogie, skomplikowane w obsłudze i dość zawodne. Wymagały także montażu przez firmy specjalizujące się w ochronie, a często nawet monitoringu 24 godziny na dobę, z ochroniarzem który na bieżąco oglądał obraz z kamer. Dziś taki zestaw kamer z nagrywarką wcale nie musi być drogi – i choć może być wam trudno w to uwierzyć, urządzenie sterujące z czterema kamerami kupicie za mniej niż 500 złotych. Oto zestaw bezpieczeństwa Fluoreon: ośmiokanałowy rejestrator 1080p do każdego domu.

Specyfikacja

CechaParametry
ProcesorHi3520D
Kompresja wideoH.264
Backupflash drive / USB / HDD / sieć
Kamera2MP
NoktowizjaDo 20 – 30m
Zakres temperatury-20 do 50 stopni C
Dysk twardy3.5 cala SATA (maksymalnie 4TB)
AplikacjaiOS, Android
ZasilanieDC 12V 2A
THL T9 Pro

Wady i zalety

  • Szybka i prosta instalacja

  • Dobra jakość obrazu

  • Diody IR w kamerach pozwalają na noktowizje do 30 metrów

  • Wszystko czego potrzeba znajduje się w zestawie – nie musicie nic kupować dodatkowo

  • Wiele typów wyjść sygnałowych

  • Możliwość nagrywania wideo na lokalnym dysku i w chmurze

  • Super cena

  • Rozdzielczość kamer 2.0MP

Możliwości nagrywania

W zestawie z urządzeniem znajdziemy 4 kamery, nagrywające w jakości 1080p, z sensorem 2MP. Nie jest to wybitnie dużo, tym niemniej do zwykłego monitoringu wystarczy i jakość obrazu jest całkiem dobra. Ograniczenie rozdzielczości ma również tą zaletę, że filmy zajmują mniej miejsca na dysku i można je dłużej przechowywać. Co więcej, kamery skutecznie nagrywają także w nocy, ponieważ wyposażone są w diody IR o zasięgu 20-30 metrów. Całowite pole widzenie jednej kamery wynosi 88 stopni.

Sterownik posiada aż 8 wejść, co oznacza, że obsługuje do ośmiu kamer jednocześnie. Dodatkowe kamery można kupić również na GearBest i z urządzeniem powinny działać także kamery innych marek, posiadające standardowe wyjście sygnałowe wideo. Wideo może być nagrywane na karcie MicroSD, zewnętrznym dysku SATA, dysku USB, oraz oczywiście w chmurze. Dzięki zasadniczo bezstratnej kompresji .H264, pliki filmowe nie są duże i łatwo można je później archiwizować, np. na płytach DVD.

Sterowanie i obsługa

Sterownik kamery pozwala na zarządzanie obrazem poprzez przesyłanie go do urządzeń zewnętrznych, takich jak zwykły telewizor, monitor komputerowy, a nawet ekran smartfona. Połączony z aplikacją system na telefony z systemem Android albo iOS pozwala nawet na informowanie za pomocą powiadomień push o wykryciu ruchu. Powiadomienia mogą być wysyłane także na maila, wraz ze zrzutem ekranu.

Montaż jest nieskomplikowany i nie wymaga technicznej wiedzy. Każda z kamer posiada uchwyt montażowy, przywiercany do ściany na trzy śruby, a ze stacją bazową łączymy kamery przy pomocy kabli. W komplecie znajduje się również płyta ze sterownikami, zawierająca niezbędne oprogramowanie.

Pozostałe funkcje

Kamery mogą być instalowane na zewnątrz i odporne są na deszcz, choć najlepiej je zadaszyć, tak aby zmniejszyć ekspozycję na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu możecie także podglądać ogród, wejście do budynku czy zamontować kamerę na hulajnodze elektrycznej. Jako ciekawostkę można dodać, że zarówno sterownik, jak i kamery są energooszczędne, zasilane zasilaczem 12 V, a to oznacza oszczędności na kosztach energii, nawet gdy sprzęt będzie działał w pełnym zestawie 8 kamer przez całą dobę.

Podsumowując

Ten zestaw bezpieczeństwa Fluoreon jest idealny do małych domów, a także większych mieszkań, zapewniając dobrą jakość filmów, automatyczną obsługę z powiadomieniami i nagrywanie w chmurze, oraz prostą instalację dla każdego. Nie wierzycie zresztą, że zestaw kamer w cenie poniżej 500 złotych może działać dobrze? Sprawdźcie film powyżej i przekonajcie się sami, w jakiej jakości są nagrania. Nie musicie już korzystać z usług firmy ochroniarskiej i domowy monitoring zrobicie sami za ułamek ceny takiej usługi!

Gdzie Kupić?

Zestaw kamer Fluoreon dostępny jest na GearBest w cenie 442,97 zł z darmową dostawą do Polski. Promocyjna cena obowiązuje tylko przez najbliższe 7 dni, więc warto kupić teraz, szczególnie że dostępny jest z darmową dostawą do Polski z lokalnego magazynu Fast-026.

Kup zestaw bezpieczeństwa Fluoreon